Soustředění České Miss 2016 v exotickém Thajsku je od předešlého týdne minulostí, a tak se můžeme zahřát už jen vzpomínkami. No, zahřát… Během závěrečné etapy výletu jsme navštívili hlavní město Thajska Bangkok, kde právě klesaly teploty i k 16 stupňům Celsia. Na plovoucím trhu Damnoen Saduak však bylo ještě velmi příjemně. Tak nějak celkově.

Bangkok a jeho okolí je doslova prošpikováno sítí vodních kanálů (nazývají se khlongy), které nejen že odvodňují bažiny, ale dodnes slouží jako dopravní komunikace. Loďku tu zkrátka využijete k jakékoli příležitosti. Ať už jedete do práce, na návštěvu, nebo jen na nákup. A právě poslední varianta dala vzniknout unikátním plovoucím trhům. Jedním z nich je ten v městečku Damnoen Saduak. Od hlavního města je sice vzdálen na 100 kilometrů, ale to mu na oblibě zahraničních návštěvníků rozhodně neubírá. Však také „žije“ hlavně pro ně.

Rušno tu není od brzkého rána. Hladinu brázdí jen tu a tam nějaký mnich připlouvající si pro pravidelnou almužnu – jídlo a pití. Jinak se čeká na turisty, které sem sváží autobusy. Jakmile dorazí, začne ten pravý šrumec! Po vodě se rozjedou dřevěné pramice, které řídí nejčastěji ženy. A že s nimi dokáží v rušném provozu manévrovat! Včetně Thajek v požehnaném věku, které byste čekali spíše s hůlkou posedávat na zápraží.

Není na co čekat, stačí si pronajmout plavidlo s průvodcem a vydat se na nákupy. Seženete tu téměř vše. Od suvenýrů, přes oblečení až po to nejlákavější. Čerstvé jídlo! Třeba pestrobarevné voňavé ovoce či zeleninu. Tohle zboží chutná úplně jinak, než známe z našich supermarketů. Dát si tu můžete i místní speciality připravované přímo na lodi. Není nad právě ugrilované krevety!

I když jsou zdejší plovoucí trhy v poslední době spíše divadlem pro turisty, neztrácí na autentičnosti. Pokřikování prodavačů i nakupujících, mumraj loděk i barvy a vůně zboží, to vše vás přenese do úplně jiného světa a přinese úžasný zážitek!

Damnoen Saduak ale není jediným místem v Thajsku, kde můžete nakupovat přímo z loďky. Užít si nákupů přímo z loďky můžete i na méně rušných trzí Taling Chan, Bang Ku Wiang nebo Tha Kha.

Na cesty po Thajsku se můžete vydat, stejně jako Česká Miss, s cestovní kanceláří Čedok.

Čtěte také:

Reklama