Pobyt v Thajsku se českým kráskám pomalu přehoupl do druhé poloviny, a tak byl opět čas na stěhování. Tentokrát jen v rámci ostrova Phuket, který toho podle místních nabízí mnohem víc. A rozhodně tedy nepřeháněli. Užili jsme si adrenalinu vysoko nad zemí i pozorování podmořského života na korálovém ostrově. A nejen to.

Ráj na Kata Beach

kbeach

Na Phuketu by byla škoda nepoznat více krásných míst, a tak se naše výprava přesunula opět o něco jižněji. Do hotelu Kata Beach Resort and Spa, který se nachází na stejnojmenné pláži. Nádherný hotel plný zeleně a navíc těsně u pláže, takže při snídani či večeři můžete poslouchat šumění moře. Výborně tu vaří a ochotný personál neztrácí úsměv na tváři. Takhle nějak možná vypadá ráj. :-)

kb2

zapad2

zapad

Navíc stačí jen vyjít před jeho brány, a jste okamžitě v centru dění. V ulicích, kypících životem, v nichž naleznete to, co právě hledáte. Jdete na nákup, do restaurace či baru, nebo na pravou thajskou masáž? To všechno tu je! Kdo by naopak raději na výlet do přírody, může se vypravit nedaleko. Ke 45 metrů vysokému Velkému Buddhovi, který na městečko shlíží z přilehlého kopce.

Létání nad korunami stromů

zip1

Raději byste za větším dobrodružstvím? Finalistky České Miss 2016 rozhodně ano. A tak se byly prolétnout. Pokud se vám někdy zdál sen, že se vznášíte nad korunami stromů, my si z něho na ostrově Phuket udělali realitu. V areálu Flying Hanuman, který se rozkládá na 80 tisících čtverečních metrech, se totiž proletět nad džunglí bez problému můžete. Ze stromu na strom, zavěšeni na laně.

cedule

Jde o takzvaný zip-line, který byl vymyšlen na Kostarice. Ale nemusíte mít strach. Jste bezpečně zajištění a doprovázejí vás zkušení instruktoři. Ti jsou navíc velmi příjemní a komunikativní a pro legrácku nejdou daleko. Na některé z desítek zastávek vysoko v korunách letitých listnáčů vám tak například žertem oznámí, že jsou karabiny z „čínského secondhandu“, nebo vás pořádně rozhoupou, abyste si jízdu skutečně užili. Nejdelší trasa tu měří 400 metrů, během kterých se kocháte nádhernou zelení pod vámi i rozhledem z kopce do okolní krajiny. Prostě nádhera!

Bez kávy to nejde

monkey

Až pojedete z této atrakce, rozhodně se nezapomeňte zastavit na výbornou kávu a něco k snědku v nedalekém bistru Monkey pod Coffee house. Velmi sympatická paní šéfová nás tu uvítala v krásném, čistém prostředí a my si vážně pochutnali.

Soukromá pláž na korálovém ostrově

koral1

A co je lepšího po adrenalinovém sportovním zážitku? Jasně, odjet rychlou lodí na soukromý korálový ostrov vybavený vším, co v danou chvíli zrovna potřebujete. Nejen plážovými lehátky a stylovým barem, ale také veškerým nezbytným zázemím. To hlavní ale je průzračná voda plná života. Vůbec se tu nemusíte potápět, abyste spatřili pestrobarevné rybičky nebo hvězdice. Podívejte se na tu nádheru!

koral2

koral4

koral3

ryba2

hvezdice

Chrám Wat Chalong

Na ostrově Phuket je na třicet buddhistických chrámu a byl by „hřích“ nějaký z nich nenavštívit. Naše výprava tedy zavítala do toho na ostrově nejdůležitějšího, který nese název Wat Chalong.

chram1

chram2

Soustředění České Miss 2016 v Thajsku se pomalu chýlí ke konci a my míříme do jeho hlavního města Bangkoku. Podle plánu se ani tam nebudeme nudit. Však uvidíte. O reportáž totiž opět nepřijdete.

Čtěte také:

Reklama