Vedle postele mám doslova trafiku. Nemohu jít do obchodu, abych se nevrhala k regálu s populárně naučnými magazíny. Pokud něco z toho vyjde, je to moje. Vždycky usnu jako špalek u prvního titulku a kdybych se vrhla na staré nedočtené výtisky, byla bych v posteli dva dny v kuse. Racionálně vím, že to nestihnu přečíst, ale museli by mě z trafiky vynést, abych to nekoupila.

Podobně to mám s mozzarelou. Tu ovšem neskladuji, tu sním okamžitě a jsem ráda, když to vydržím alespoň k pokladně. Rovněž mám problém s kávou. Vařím si kafe a již dvě rozpité mám na stole – běžně! Možná jsem v minulém životě byla Turek.

Bez žáby neodejdu!

Moje sestra pro změnu neodejde z obchodu, pokud zde mají žábu (předmět), kterou ještě nemá. Některé dostala, jiné si nakoupila. Každopádně jsem byla u toho, když šla koupit květináč a odešla s žábou za cenu dvou květináčů. Chudák kytka se pak nudila další týden v kyblíku.

Z jejího bytu bude jednou muzeum keramických, gumových, hadrových, skleněných a snad i kovových a perníkových žab všech velikostí. Celá její úchylka vznikla zcela nevinně, když malý Miloušek dostal k prvním narozeninám žábu na klíček. Synek je v pohodě – zbláznila se maminka.

Tady bydlí méďové

Jedna moje přítelkyně, od doby, co ji znám, není schopna opustit zálibu v plyšových medvídcích. Dnes, jako matka tří dětí, má přepočteno na medvědy asi tak dvakrát víc hraček než její potomci. „Vím, že to vypadá infantilně, ale já si prostě nemůžu pomoct. Neumíš si představit, jaký to bylo, když Kája dostal medvěda, kterého jsem já ještě neměla. Musela jsem mu koupit mnohem dražší autodráhu, aby mi ho dal – vyděrač jeden pětiletej,“ přiznala se Miluška.

Sex a čokoláda

Náš kolega Jakub to má srovnané. Na mou otázku odpověděl okamžitě. Sex a čokoláda, nejlépe v jednom.“ Představuji si erotické hrátky v sudu s horkou čokoládou. Sladší láska asi neexistuje. Honza odpověděl podobně, ale bez čokolády. Představuji si... ano, přesně tak si to představuji. To Pavel je prý šťastný muž a v životě dosáhl nirvány.

Na čem ulítávají lidé „z ulice"?

Jana „Nemohu si nekoupit knížku a tuto následně nemohu přečíst, protože na to pro samá čísla nemám čas. Možná jednou svou zálibu zužitkuji a otevřu si malý antikvariát,“  říká s úsměvem mladá účetní.

 

 

 

 

Martin„Věnuji se horolezectví a miluji víno. Neodjedu z nějakého města, abych tam nenavštívil prodejnu s horolezeckými pomůckami. Mám příručky všech velikostí a tvarů a v hodně jazycích. Rovněž musím mít kdejakou novinku na trhu. To si neodepřu. Také si musím občas sednout do vinotéky, prolistovat menu, a i kdybych si nic nekoupil, stačí mi vědomí, že jsem tam byl,“ prozradil horolezec a pracovník stavebního dozoru Martin.

 

 

 

Zeptám se i vás. Na čem ulítáváte? Co si nedokážete odepřít? 

Reklama