Čtenářka andreaorlikova nám k tématu přispěla jako první již včera a rozebírá, jaké čaje má ráda. A její chutě jsou rozmanité. Děkuji Vám Andreo za příspěvek a s tou cenou s vámi víceméně souhlasím. Není čaj jako čaj!

Jsem milovníkem dobrého čaje, ale i kávy. O kávě dnes řeč není, tak se tedy vrhnu na ten druhý teplý nápoj.

Není čaj jako čaj. Na různých věcech se dá šetřit, ale na čaji ani kávě určitě ne. U těchto věcí si ráda připlatím, zvlášť pokud cena odpovídá kvalitě. Piji spoustu druhů čajů. Miluji černý Earl Grey či English Breakfast s mlékem a sladký jak cumel, mám ráda dobré ovocné s malým množstvím cukru, aby vynikla chuť ovoce, také mám v oblibě pečený čaj, který občas dělám.  Bylinkové čaje mám také moc ráda, ale spíše z doma nasušených bylinek. Takový silný mátový, lipový nebo kopřivový, tak akorát oslazený.. sbíhají se mi sliny, asi si půjdu hned po dopsání nějaký čaj uvařit. :)

To ovšem není vše - mou srdeční záležitostí je kvalitní sypaný zelený či bílý čaj. Tyto čaje se v žádném případě nevyplatí kupovat v sáčcích. Kdo ochutnal, určitě mi dá zapravdu. Tyto čaje jsou opravdu lahodné, jejich chuť určitě dost ovlivní také příprava - jak horkou vodou jej zalijete, jak dlouho jej necháte luhovat, jestli při luhování přikrýváte hrneček talířkem.. Příprava čaje je vlastně složitý proces.. Určitě stojí za to, něco si o tom přečíst.

Vztah k čaji mám od malička, u nás v rodině se čaj pil vždy, akorát se tolik neřešilo, jak kvalitní vlastně je.

Na čajové plantáži jsem nebyla, ale určitě bych hned potom měla krásný zážitek k vyprávění u čaje. :)

To je snad vše, co bych ve zkratce o čaji řekla, snad jen ještě jedna vaše otázka - co čaj s rumem? Ale no tak.. vždyť je to delikatesa! :)

Už se tedy loučím, děkuji za pěkné téma a překvapení, které se ho týká by mi určitě udělalo radost - tak jako ostatním „čajomilům“.. :)

Přeji tedy krásný den a velkou zásobu čajů v tomto neveselém počasí. :)

andreaorlikova


Téma dne je: ČAJ

  • Máte ráda čaj?
  • Pijete černé, ovocné, bylinkové, léčivé…
  • Jak jste k němu získala vztah?
  • Nedáte dopustit na čaj s rumem?
  • Sušíte si vlastní bylinky? Děláte vlastní směsi?
  • Byla jste někdy na čajové plantáži?
  • Který čaj a kde a kdy vám nejvíce chutnal?
  • Máte nějaký zážitek spojený s vůní, nebo chutí čaje?

Co Vás napadne, úvahy, recepty, příběhy, fotky, videa, hádanky, vzorky, prostě vše můžete posílat na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jedné z vás zítra pošlu krásný dárek. Který bude souviset s tím, o čem mi napíšete! Můžete si ho i přát, pokud to jen trochu bude možné, vaše přání splním!

Reklama