ibalginS bolavými zády dnes k praktickému lékaři míří až třetina pacientů. Pomoc odborníků navíc nejčastěji vyhledávají až v okamžiku, kdy se jejich bolest zad již stala chronickou. S přibývajícím věkem se komplikace zvyšují. I pro tyto případy však existuje několik forem snadno dostupných řešení, která pomáhají bolest zad snáze překonat. Jedním z takových prostředků jsou topická analgetika, nejčastěji ve formách masti, gelu či krému.

Vzhledem k tomu, že jsou dnes bolesti zad tolik rozšířené, jsou již označovány za další z civilizačních chorob. Pacienti si nejčastěji stěžují na bolesti v oblasti krční a bederní páteře. Faktorů, které tyto zdravotní problémy způsobují, je celá řada. Čím jsme starší, tím jejich počet narůstá. V mnoha případech se ale nejedná o nic „závažného“, co by nešlo napravit. Jednou z nejčastějších příčin bolestí je zatuhlé, zkrácené nebo povolené zádové svalstvo. To tvoří tzv. svalový korzet, který mimo jiné zajišťuje správné držení páteře.

Zatuhlé zádové svalstvo, především pak v oblasti krční páteře, je nezřídka následkem zdánlivě neškodné činnosti - sezení u počítače. Několikahodinové setrvání v nesprávné poloze nerovnoměrně zatěžuje svaly a vede tak k jejich namožení. Ochablé a zkrácené zádové svaly zpravidla můžeme přičíst nedostatku pohybu. Řešení je přitom jednoduché – pravidelné cvičení nebo sportovní aktivita, během kterých zádové svalstvo namáháme rovnoměrně (např. jóga, plavání).

Častou příčinou bolesti zad jsou nadbytečné kilogramy. Dlouhodobá nadměrná zátěž, kterou mnohdy představuje právě nadváha, škodí nejen páteři, ale také kolenním a kyčelním kloubům. Dalším rizikem v tomto směru je nošení těžkých předmětů či jednostranné zatížení zádových svalů při určité aktivitě (např. práce s rýčem).

Co pomůže?

ibalginVýše uvedené zdravotní komplikace většinou můžeme napravit sami, a to změnou životního stylu a dodržováním určitých zásad, jako je například již zmíněné pravidelné cvičení.

Bolesti zad, zvláště pak ty chronické, dokážou člověka i zcela vyřadit z běžného života. Rychlou pomoc od těchto bolestivých stavů představují topická analgetika. Ta na rozdíl od různých masážních olejů a bylinných emulzí obsahují účinnou léčivou látku, která nepřináší pouze krátkodobý pocit úlevy, ale dokáže bolest eliminovat či zcela potlačit až na několik hodin. Mezi přípravky s takovými účinky patří Ibalgin gel a Ibalgin krém s účinnou látkou ibuprofenum, která působí protizánětlivě.

Ibalgin krém je díky své formě vhodný k ošetření postižených míst pomocí uvolňující masáže. Ibalgin gel se do kůže vstřebává velmi rychle a je vhodný ke koncentrovanému ošetření menších ploch. Jeho výhodou je také to, že na povrchu kůže nezanechává mastný film. Oba přípravky jsou určeny pro léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižují otoky a potlačují bolest.

  • Ibalgin krém je volně dostupný v lékárnách v balení 50 g za 84 Kč a v balení 100 g za 135 Kč.
  • Ibalgin gel rovněž volně dostupný v lékárnách seženete v 50 g balení za cca 68 Kč a ve 100 g balení za 145 Kč.

www.ibalgin.cz

Reklama