Není to žádný nový zázračný farmaceutický lék, ale peckovité plody z Japonska, které se začaly používat jako medicína již před tisíci lety. Doslovný význam slova umeboši je sušená ume (boshi znamená sušená). Ume se většinou překládá jako švestka, ale je to ve skutečnosti odrůda meruňky. Nejedí se syrové, ale naložené s červenými lístky rostliny Shizo a s mořskou solí.

Pokud je budete zkoušet poprvé, tak ochutnávejte pomalu – chutnají slano-kysele. Říká se, čím více hnusné člověku připadají, tím více je potřebuje. Stačí skutečně malé množství – jednu švestička denně, a abyste ji využili úplně, je dobré ještě nějakou dobu si cucat její pecku jako bonbon. Můžete je jíst samotné či přidávat do jídla, hlavně do rýže.
Seženete je v prodejnách zdravé výživy, kde současně můžete zakoupit i další produkty z nich, jako je umeocet, umepasta a tablety z umebošek.

A proč jsou tak léčivé? Obsahují bílkoviny, minerály a tuky v dvojnásobném množství nežli jiné druhy ovoce. Jsou zvláště bohaté na vápník, železo a fosfor, mangan, sodík, hořčík apod. Tyto látky jsou zde obsaženy ve stoprocentně vstřebatelné podobě. Důležitý je jejich silně alkalizující – zásaditý účinek, při jejich pravidelné konzumaci si můžete zachovat slabě zásadité pH krve, které je důležité pro udržení dobrého zdravotního stavu. A dále mají antiseptický a antibiotický účinek.

Zdroj: Wikipedia, http://www.ikona.cz/zdravi/umeboshi.html

Reklama