Docela dost s přítelem cestujeme. Nevýhoda alespoň pro mě je, že můj přítel jezdí nejraději na „blind". To znamená, že i když máme spoustu času najít nějaké ubytování na internetu a vše si včas zamluvit, tak na to jen tak mrkne a pak mě uklidňuje slovy: „Tam je penzionů na každém kroku, něco musí být volné". Nezbyde mi nic jiného než se vydat napospas osudu a cestu strávit s nervama, jak to asi dopadne.
Při jedné naší cestě jsem již myslela, že budeme spát v autě. Jeli jsme do Krkonoš, vyrazili jsme po práci tak kolem 16. hodiny. Není to od nás zrovna kousek, zhruba tak 3 hodiny cesty, což já jsem věděla, ale můj přítel tvrdil, že ne, že tam musíme být za dvě hoďky. No vyrazili jsme a samozřejmě jsem bloudili. To je také naše specialita, ať jedeme autem nebo na kole, vždycky bloudíme, ale to je zase jiné téma. No ale protože jsme bloudili v Jičíně, nejméně 2 hodiny jsme se nemohli vymotat a jet tím správným směrem. Takže na místo jsme dojeli v 11 hodin v noci, a i když tam bylo penzionů opravdu hodně, tak všude již tma. A ani v hotelu již recepce nefungovala. Já jsem z toho byla již unavená a samozřejmě nebylo daleko k hádce. Nakonec jsme asi v půl dvanácté narazili na krásný penzionek, nebyl ani drahý a byli tam moc příjemní lidé. Vše nakonec dopadlo dobře, ale stálo mě to nervů. Podobně jsme vyráželi na Lipno, tam jsme ale dorazili mezi 18.-19. hod., a když jsme se někam jeli poptat, tak měli již plno a nebo to bylo dost drahé a museli jsme do 19. hodin přijít, jinak již nás neubytují.
Našli jsme ale kempík, který nevypadal špatně a měli tam ještě volné dvě chatky. Vzali jsme si chatku, a že uvidíme. To byl ale děs. Chatka byla špinavá, o zápachu nemluvě. Vyrazili jsme ještě na kolech ven a samozřejmě jsme zmokli. A protože pršelo, byla v chatce nejen zima a vlhko. Nebyli jsme na toto nocování připravení, takže jsme neměli ani spacáky, a ty deky, které byly v chatce, taky nevoněly a čistotou nezářily. Takže noc byla v zimě, vlhku a jak jsem později zjistila, i se škvory. Druhý den bylo dost času objet okolí a najít si příjemné bydlení v penzionku, takže další noc hrůzy už nebyla. Od té doby jsem prohlásila, že na „blind" už nejedu, protože na dovolenou si jedu odpočinout a chci mít pohodlí a ne pak dopadnout, jak jsme dopadli. Ale přežít se to dalo a teď se tomu už směju.

Hezký den Lenka


Milá Lenko,
ubytování na „blind" chce notnou dávku odvahy a hlavně být připravená na všechno. Tady v Česku to asi ještě jde, ale když si představím náhodná ubytování třeba v Mexiku... to by mohla asi paviocko vyprávět.

Reklama