brd

Když jsem „vyfasovala“ rubriku cestování, nebyla jsem z toho dvakrát odvázaná. Co bych vám zastírala. Nejsem zběhlý turista a moje cesty míří takřka pravidelně pouze jedním směrem. Zhruba sto kilometrů na jih, kam jezdím za svým koníčkem. Jenomže!

brd

Letošní zima byla sice pohádková, ale na jízdu koňmo ne zrovna ideální. To si připadáte jako na velbloudu, nebo jako na loďce v rozbouřených vlnách, když se pod vámi kůň propadá do hlubokého sněhu. Nic moc.

 A tak jsem uvítala možnost vyrazit po dlouhých letech na běžky a vybásnit vám svoje úchvatné zážitky ze zasněžených Brd.

brd

No a jako na potvoru začalo rapidně tát a s odcházejícím sněhem ochabuje i moje nadšení, neboť můj tip na výlet do zasněžených Brdských hvozdů přestává být aktuální. A tak jsem se těšila, že zařadím dříve opovrhované běžkování do repertoáru svých pohybových aktivit, jako jsem to udělala s bruslemi.

brd

Nicméně věřím, že se tam ještě nějakou dobu stopa udrží a vyrazíme za slunného počasí jen tak v tričku doprovázeni psem a jarním zpěvem ptactva. Jsou tam totiž ideální terény pro ty, kteří se nehodlají lopotit, ale chtějí jet v klídku a stihnou se kochat. Žádné krkolomné sjezdy ani drápání do kopce. Když jsem to zvládla já, zvládne to každý.

brd

A kdybychom to letos už nestihli, přece jenom počasí láká do sedla, vděčím té brdské nádheře za to, že věta: „Na běžky mě nikdo nedostane!“ zmizí z mého slovníku.

brd

No řekněte, nechali byste si tohle ujít? Takhle krásně tam bylo ještě uplynulý víkend.

brd

Jak jste na tom s běžkami vy, milé ženy-in? Jezdíte na nich, nebo máte raději sjezdovky?

Reklama