Nápad vybudovat něco takového dostala ředitelka dvorské zoo Dana Holečková už v devadesátých letech. Dveře se jí ale otevřely až po vstoupení naší republiky do evropské unie. Když složitě vyjednala dotace z evropského fondu, mohlo se začít stavět. A letos se český Kruger park poprvé otevřel návštěvníkům.

Nedalo mi to, abych se nezajela na tento malý zázrak podívat.

Pozorovat antilopy a zebry můžete přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu. Budete si připadat jako na dovolené v Africe. A kdykoli můžete svoje africké sousedy navštívit. Vstup do zoo totiž budete mít zdarma.

a

Je to vůbec kemp?

V kempu najdete všechno, tudíž si pod tímto slovem nepředstavujte zálesáckou chatu bez sociálního zázemí a elektřiny. Bungalovy jsou vlastně luxusní domečky s ložnicí, televizorem a krásnou novou koupelnou. Místo číslem jsou označené zvířetem. Já například bydlela v žirafě, vedle rodinka s dětmi v gorile. Každý bungalov má francouzské dveře s vchodem k vyhlídce na výběh s africkými kopytníky, za domkem zahradní posezení a vlastní gril na dřevěné uhlí. Kdo nechce dávat přece jen poněkud vyšší cenu za bungalov, kemp počítá s 20 místy pro stany a 36 karavanovými stáními

.s

Hrál si se mnou slon

Při ubytování jsem na recepci dostala kartičku hosta, který má zdarma vstup do zoo. Večer, když zapadalo krvavé slunce, jsem procházela kolem voliér s ptáky, dívala se, jak obrovská krajta zahřívá mezi zákrutami svého těla snůšku vajec, a pozdravil mě slon, který v rozvernosti nabral hrst písku do chobotu a hodil ji na mě. U slonů to není hrst, ale chobot, že jo? Takže nabral chobot písku... Pak na něm byla vidět velká radost, roztáhl hubu a smál se mi, když viděl, jak si vyklepávám jeho dárek z vlasů a šatů.

k

Gepardi

Zoo není tak velká, jako ta pražská, a je jinak dispozičně řešená. Její chloubou jsou nosorožci a gepardi, je jejich největším chovatelem v republice. U výběhu, kde se líně pár koček povalovalo, byla instalovaná obrazovka, na které lze pozorovat kamerou snímanou odchovnu s gepardicí a jejími třemi koťaty. Zrovna, potvůrky, večeřely a pohled na rodinku byl úžasný.

Služby vedou

Zoo mě překvapila komfortními službami návštěvníkům, které v té pražské rozhodně nenajdete. U každého většího pavilonu stánek s občerstvením jiného stylu, všude automaty na kávu a nápoje, zmrzliny, hračky, suvenýry. Děti musí být v sedmém nebi. A víte, proč se jmenuje papoušek ara ara? Protože ARRRRA stále křičí.

z

Stojí to za to

cKdyž jsem se vrátila zpět do kempu, zašla jsem si na chvíli do teplé vířivky a ráno po snídani, která je v ceně ubytování, ještě skočila do bazénu, kolem kterého se již začaly scházet děti. Prožila jsem moc hezký den. Něco úplně jiného, než je u nás zvykem. Od července ještě každý večer vyjíždí safaribus na noční prohlídku zahrady, tu jsem ale nestihla, byl stále ještě červen. Jestli chcete zažít se svými dětmi opravdu originálních pár dnů, Safari kemp si rozhodně nenechte ujít. Nudit se nebudete. Ale kdyby přece, výletů do okolí je tu dost. Například zámek Kuks s 26 Braunovými sochami, o kterém vám napíšu příště.

Nyní můžete strávit dovolenou jako v Africe, a přitom nevytáhnout paty z domova. :) Jediný Safarkemp svého druhu v Evropě je otevřený od 1. května 2010. Můžete se těšit na stylové bungalovy s vlastní koupelnou a terasou, spoustu místa pro karavany a stany, venkovní bazén, vířivku a mnoho dalších lákavých věcí. Součástí kempu je i výběh pro antilopy a zebry.
Po celou dobu pobytu se budete moci vydat do africké divočiny a navštívit své exotické sousedy v ZOO Dvůr Králové. Vstup do zoo budete mít v ceně ubytování.
Bazén a vířivka, prodejna s drobným zbožím, připojení k internetu (wi-fi), půjčovna kol, prádelna, dětská hřiště, vstup na odpočinkovou vyhlídku na zvířata, vstup do zoo zdarma po celou dobu pobytu1 a slevy na Večerní safari.

n


- Vstup do ZOO Dvůr Králové přes den zdarma platí jen pro ubytované v bungalovech a pro ostatní při pobytu nejméně na 2 noci.

Ubytování

V Safari Kempu bude 20 míst pro stany, 36 karavanových stání a 5 bungalovů. V každém bungalovu jsou dva pokoje s koupelnou, wc, telefonem, tv, připojením k internetu a venkovní terasou.

Reklama