Bezmála 1500 dívek z celé země se snažilo během víkendu probojovat v Ostravě, Brně a Praze mezi osmnáct semifinalistek soutěže Miss České republiky 2009.

Agentuře Mediafax to řekla produkční soutěže Hana Srbová s tím, že v ostravském a brněnském castingu zatím vybrali porotci dvanáct semifinalistek.

V obou moravských městech vybírala porota vždy zhruba z šesti stovek přihlášených dívek. „Volba nebyla lehká, porotci v čele s prezidentkou soutěže Taťánou Kuchařovou, režisérem Jiřím Adamcem a fotografem Ondřejem Pýchou poslali z Moravy do semifinále zatím dvanáct děvčat,“ řekla Mediafaxu v sobotu Srbová.

Dalších sedm až deset dívek mělo podle jejích slov vzejít z posledního výběru, který byl na programu v neděli v Praze. Zde organizátoři očekávali největší bitvu - do výběru v metropoli se totiž přihlásilo šest set dívek.

„Ve středu se pak v pražském hotelu Clarion uskuteční neveřejná baráž, kde porotci vyberou ze všech semifinalistek osmnáct dívek, které se zúčastní školy miss v Dubaji,“ řekla Srbová.

Reklama