skin.jpgFoto: Shutterstock
Zanesená pokožka je podrážděná, ucpávají se póry, tvoří se zanícená místa a pleť předčasně stárne. Ráno je zapotřebí odstranit přebytečný maz, pot a prach. Večer zase celodenní nečistoty a make-up. Klasikou v čisticí a odličovací kosmetice jsou pleťová mléka a vody, ale stále oblíbenější jsou také čisticí gely. Odlíčit se a vyčistit si pleť díky nim můžete jednoduše třeba během sprchování. Stačí nanést na vlhkou pokožku, napěnit a spláchnout. Navíc nepotřebujete vatové tampónky, takže jsou i ekologičtější. Mezi nejpoužívanější produkty patří už od 90. let micelární vody. Díky svému speciálnímu složení dokážou pokožku velmi snadno a bez zbytečného drhnutí zbavit i voděodolného make-upu. Kvalitní přípravky jsou obohacené o minerály a probiotika, která zabraňují vysoušení pokožky. 

Jednou z klíčových složek, které zabraňují vysoušení, je kyselina hyaluronová. Ta je už v kosmetických produktech stálicí. Díky svým skvělým hydratačním vlastnostem je oblíbená zejména v pleťových krémech a sérech. Nově ale začíná být populární také v čisticí kosmetice. Pomáhá bojovat s vysoušením pleti, obnovuje její pevnost a pružnost a dodává ji hladkou texturu.
 
Pět nejčastějších mýtů týkající se čištění pleti

Mýtus 1- Obličej si stačí omýt vodou

Bohužel to, co mohlo stačit našim babičkám, pro nás už platit nemusí. Nehledě na to, že obyčejná voda pleť nevyčistí důkladně ani od mazu a potu, který se na naší pokožce přirozeně vyskytuje, žijeme navíc v době, kdy na nás působí mnohem více vlivů. Znečištěné životní prostředí, smog a vystavení modrému světlu má za následek dřívější stárnutí pleti. Proto je potřeba používat takové přípravky, které naši pokožku nejen vyčistí, ale také ochrání před vnějšími vlivy.

63e235e119e4cobrazek.jpg

Zdroj foto se souhlasem firem: Purity Vision, Manifaktura, La Roche-Posey, Astrid

Informace o výrobcích: Purity Vision, Čisticí levandulový gel BIO, 100 ml, 349 Kč, Manufaktura Olejová odličovací emulze Sedmikráska, 155 ml, 249 Kč, La Roche-Posay Effaclar čisticí pěnivý gel, 400 ml, 389 Kč, Astrid micelární čistící gel Citylife Detox, 200 ml, 89 Kč

 
Mýtus 2 – Na čištění pleti můžete použít obyčejné mýdlo

Obyčejná tuhá nebo tekutá mléka jsou sice skvělá na tělo, ale na specifickou a citlivější pokožku obličeje se nehodí. Kůži zbaví veškerého ochranného filmu, čímž ji vysušují. Na čištění tedy vždy používejte speciální přípravky, které vaši pleť nejen vyčistí, ale zároveň ji dodají potřebné vyživující látky, které pomohou se zachováním hydratace.
 
Mýtus 3 – Ráno si obličej nemusíte čistit

Čistit pleť večer je už pro většinu z nás přirozené. Potřebujeme se zbavit make-upu a smýt nečistoty, které se za celý den nastřádaly. Ani ráno bychom se ale neměli odbýt jen pouhým opláchnutím obličeje vodou. Pokožka během spánku pracuje a přirozené se regeneruje. Tím na povrch vylučuje nežádoucí látky, které bychom měli, pokud chceme mít krásnou a zdravou pleť, každé ráno vyčistit čisticím přípravkem. Zároveň se zbavíte také potu a prachu.
 
Mýtus 4 – Péče o pleť zabírá moc času

Pokud zvolíte funkční přípravek, pleť máte vyčištěnou hned. Kvalitní čisticí vody a mléka rozpustí i voděodolný make-up za malou chvíli a vy tak nemusíte pokožku zbytečně a zdlouhavě drhnout. Čisticí gely můžete použít rovnou během sprchování, čímž ušetříte další čas. Stačí je jen nanést, napěnit a smýt. Pak už stačí jen nanést svůj oblíbený hydratační krém a základ v péče o pleť máte hotový.

63e23031a5c10obrazek.jpg
Zdroj foto se souhlasem firem: Noilis Tilia, Nivea, Garnier, Eucerin, Astrid

Informace o výrobcích: Nobilis Tilia Pleťová voda Mateřídoušková, 200 ml, 199 Kč, Nivea Derma Skin Clear Toner, 200 ml, 110 Kč, Garnier BIO Micelární voda s organickou vodou z chrpy 400 ml, 209 Kč, Eucerin DermatoCLEAN čisticí pleťová voda, 200 ml, 299 Kč, Astrid Hyaluron 3in1 Micellar Water, 400 ml, 99 Kč
 
 Mýtus 5 – Všechny micelární přípravky vysušují pleť

Micelární vody patří mezi nejpoužívanější čisticí produkty vůbec. A to i přes to, že mají trochu kontroverzní pověst. Objevily se poprvé v 90. letech ve Francii a brzy se staly oblíbeným pomocníkem po celém světě, protože dokážou velmi efektivně a bez zbytečného drhnutí odstranit i silný a voděodolný make-up, nečistoty a mastnotu z pokožky. To, jak na sebe micely tyto nečistoty vážou, může ale při dlouhodobém používání narušit přirozený ochranný film pokožky. To způsobuje její vysušování a loupání, a to zejména u lidí s citlivou pletí. Kvalitní micelární vody jsou ale obohacené o další minerály, vitamíny a prebiotika, které vysoušení zabraňují a naopak pomáhají posilovat přirozenou kožní bariéru. Vy si tak můžete dopřát kvalitní a rychlé odlíčení naprosto bez obav.

Zdroj informací: Tiskové informace, webové stránky daných firem

O péči o pleť si u nás ještě můžete přečíst: