Pomocníci v kuchyni nám pomáhají každý den při přípravě pokrmů. Vybíráme si takové produkty, které nám vaření ulehčují, zaručují bezpečnost při vaření a nezávadnost pro pokrmy, které pak budeme konzumovat. Když si jdeme do obchodu koupit hrnce či pánve, sledujeme, jaký mají vzhled, jak se s nimi manipuluje, jak jsou těžké. Také nás ale čím dál tím víc zajímá, z jakých materiálů jsou vyrobeny a jaký je jejich povrch. Už nikdo z nás nechce smažit na pánvi, na které se přichytí polovina smaženého jídla. Také nás zajímá, zda mají výrobky přínos pro „zdravé vaření“.

Tefal

Kvalitní nádobí nabízí mnoho výhod, na které se můžeme spolehnout. Hlavním benefitem je nepřilnavý povrch, který usnadní vaření. Bohužel jsou spolu s ním spojeny některé obecné mýty, které vyvolávají nepravdivé informace. Proto se k tomuto tématu znovu vracíme - spolu se značkou Tefal bychom vám je rádi vysvětlili:

Mýtus č. 1: nádobí s nepřilnavým povrchem není vhodné pro indukční ohřev:

Zobecněná informace, která neplatí pro veškeré pánve s nepřilnavým povrchem dostupné na českém trhu. Zda, je pánev vhodná pro indukční ohřev nesouvisí s jejím povrchem, ale s konstrukcí dna samotné pánve. Společnost Groupe SEB ve svém sortimentu nabízí pánve s nepřilnavým povrchem, jak pro tradiční typy ohřevu, tak i pro indukční ohřev, např. řady pánví Tefal Preference, Natura, Volupty, Pro Series, Talent

Mýtus č. 2: nádobí s nepřilnavým povrchem nelze mýt v myčce:

Zobecněný názor, který opět neplatí pro veškeré pánve s nepřilnavým povrchem. Zda, je nádobí možné mýt v myčce, záleží na doporučení od výrobce. Společnost Groupe SEB, resp. značka Tefal, vyrábí nádobí a pánve, které lze umývat v myčce na nádobí a tato informace je uvedena na obalu výrobků Tefal.

Mýtus č. 3: na nádobí s nepřilnavým povrchem je možné použít pouze dřevěné, nylonové či silikonové náčiní, které měkký nepřilnavý povrch nepoškodí:

Opět se jedná o zobecněný názor, který nerozlišuje mezi různou úrovní kvality nepřilnavých povrchů a platí jen pro některé levnější povrchy. Tefal nabízí několik řad nádobí odolných proti používání kovového kuchyňského náčiní, například nádobí Tefal So Tasty, Sensorielle, Comfort Touch, Preference, Natura, Volupty, Talent nebo Pro Series. Zda, je možné na nádobí použít kuchyňské náčiní, je rovněž uvedeno na obalech výrobků.

Tefal

Nádobí a pánve s nepřilnavým povrchem značky TEFAL pomáhají zdravé přípravě potravin každý den a po dlouhou dobu. Zdravé jídlo neznamená pouze koupit si zdravé potraviny - musí se také zdravě připravit!

Pozor na teplotu při vaření!

Státní zdravotní programy takřka všech vyspělých zemí doporučují omezit příjem tuku v potravinách. Potraviny připravované na nádobí a pánvích s nepřilnavým povrchem značky TEFAL jsou méně tučné a zdravější, protože je možné je tepelně upravovat bez použití dodatečného oleje nebo másla, aniž by se připekly k povrchu pánve.

Výjimečná kvalita dna nádobí a pánví značky TEFAL umožňuje lepší kontrolu teploty a rovnoměrnou distribuci tepla bez izolovaných přehřátých bodů na dně pánve a nádobí. Tak se vylučuje riziko připálení a tvorba nežádoucích molekul na těchto místech. Potraviny si zachovávají veškerou chuť a živiny.

Optimální teplota přípravy potravin je 180 °C, kdy je zaručeno uchování nutričních hodnot potravin. Nutriční specialisté nedoporučují přesáhnout teplotu 230°C, aby se zabránilo tvorbě sloučenin, které mají nepříznivé účinky na zdraví. Příprava potravin při teplotách blížících se 450°C je dokonce již považována za zdraví nebezpečnou (!) Exklusivní Thermospot ® od značky TEFAL oznamuje dosažení optimální teploty 180°C, a tím velmi pomáhá zdravé přípravě potravin.

Tefal

Více na www.tefal.cz

Nádobí a pánve s nepřilnavým povrchem značky TEFAL zaručují naprostou bezpečnost a zdravotní nezávadnost svých výrobků a oboje zřetelně uvádí na obalech výrobků.

Značka Tefal zaručuje a garantuje:

  • žádné nádobí Tefal neobsahuje PFOA,
  • úplná absence olova jak na vnitřích nepřilnavých tak vnějších smaltovaných površích,
  • 100% bez kadmia.

Ohleduplnost k životnímu prostředí. Dodržování norem a regulativ ve vztahu k životnímu prostředí je ve středu zájmu značky Tefal, která se je snaží plnit s předstihem a aktivně zapojovat i své dodavatele. Výsledkem je členství značky Tefal v mezinárodní úmluvě Global Compact a od roku 2007 jsou všechny výrobní závody nádobí a pánve s nepřilnavým povrchem značky Tefal certifikovány normou ISO 14001.

Reklama