Okolo používání tamponů koluje spousta pověr. Je na nich něco pravdy? Zeptali jsme se za vás a přinášíme vám odpovědi, ze kterých se dozvíte, jestli je opravdu čeho se bát, nebo jestli můžete své obavy hodit za hlavu.

Mýtus je jako zlozvyk. Zbavte se ho dřív, než vám přeroste přes hlavu

o.b.Ženy se často obávají, že používání m tamponů dochází k narušení vaginální flóry a ke vzniku infekce. Nebyl a zjištěna žádná souvislost mezi používáním tamponů a vaginálními infekcemi. Kromě toho nesčetná léta zkušeností žen s tampony na trhu poskytují přesvědčivý důkaz, že používání tamponů ani nezpůsobuje infekci, ani nezvyšuje riziko pro její získání.

Tampony nezpůsobují infekce

Protože tampony absorbují menstruační tekutinu už v pochvě, pomáhají ji rychleji čistit od menstruační krve. Menstruace samotná totiž mění vaginální prostředí, a to se stává náchylnější k rozmnožení choroboplodných mikrobů a vzniku mikrobiální nerovnováhy.

Nicméně se ukázalo, že u uživatelek tamponů se na rozdíl od uživatelek hygienických vložek při menstruaci tolik nesnižuje obsah prospěšných mléčných bakterií v pochvě, a naopak výskyt nežádoucích střevních bakterií (z konečníku) ve vagině je během menstruace nižší. Tampony tedy nejenže nezpůsobují infekce, ale navíc podporují zdravou mikrobiální rovnováhu vaginálního prostředí a její přirozenou obranyschopnost proti případné infekci.

Tampony neblokují menstruační krvácení

o.b.Ženy se mne ptají, jestli tamponem nezablokují odtok menstruační krve. Samozřejmě, že ne! Tampon není zátka, absorbuje menstruační tekutinu v mnohém stejným způsobem, jako houba pohlcuje vodu. Jakmile se tampon úplně nasákne krví, začne prosakovat, krvácení neblokuje. Naopak tím, že tampon nasává menstruační krev již v pochvě, pomáhá ji rychleji odstranit z pochvy a držet intimní partie čisté a suché. Klinické výzkumy ukázaly, že ve srovnání s uživatelkami vložek bylo u uživatelek tamponů rozmnožení choroboplodných bakterií nižší a obnovení přirozené rovnováhy intimního prostředí po menstruaci rychlejší.

Tvrzení o škodlivosti poševních tamponů je historický přežitek. Správné a pravidelné používání poševních tamponů nepřináší jejich uživatelkám žádná zdravotní rizika.

Důvěřujte o.b.®, tamponům doporučovaným Českou gynekologicko-porodnickou společností.
Používání o.b.® je bezpečné po celou dobu menstruace.
Tak proč nezvolit jedničku mezi tampony?
o.b.® - Pocit volnosti a bezpečná ochrana po celou dobu menstruace.
Zbavte se starostí, žijte naplno.
www.myob.cz

Reklama