Otázka: Používáte ke smažení palmový olej? Kamča

Odpověď: Kamčo, ke smažení používáme směs slunečnicového a řepkového oleje. Našim zákazníkům chceme nabízet pouze kvalitní produkty a možnost vyváženého stravování, díky správnému výběru a složení olejů na smažení dosahujeme hodnot menších než 2% trans-mastných kyselin.Otázka: Zeptám se znovu. Používáte palmový olej? A nemyslím na smažení, ale v houskách apod. Honza

Odpověď: Honzo, náš rakouský dodavatel při výrobě žemle, tedy housek, používá výhradně řepkový olej původem z EU. Palmový olej jsme z receptur našich výrobků maximální měrou vyloučili. Stále však zůstává v některých cukrářských výrobcích, pro jeho technologické vlastnosti, které jsou těžko nahraditelné jiným čistě přírodním tukem. Pokud výrobce palmový olej použije, musí být olej původu certifikovaného organizací RSPO na dodržování pravidel udržitelného rozvoje.  

Otázka: Rád bych věděl, z čeho se skládá maso, které dáváte například do Big Macu. Díky za odpověď, Martin.

Odpověď: Ahoj, v Big Macu nalezneš dva plátky čistě hovězího masa z přední čtvrti skotu. Ty jsou po grilování pouze osoleny a opepřeny – nic víc.

Otázka: Kdo vám dodává maso do hamburgerů a ostatních produktů? Berete je z Rakouska a pokud ano, tak od jaké společnosti. Děkuji, Jana

Odpověď: Hovězí maso do našich hamburgerů pochází z Česka a Polska. Maso do prémiových burgerů však pochází výhradně z České republiky. Finální produkt pro nás zpracovává nový závod společnosti OSI FoodSolutions v Polsku.Otázka: Proč McDonald´s nerozváží jídlo domů? Kedar

Odpověď: I v tomto myslíme především na blaho zákazníka, Kedare. :-) Je to proto, že zatím neumíme ohlídat, aby k němu produkt dorazil absolutně fit (tj. čerstvý a pokud možno teplý) na jakoukoli vzdálenost. Pokud se nám podaří tento rébus vyřešit, budeme o zavedení této služby uvažovat.
 
Otázka: Prosím o složení vašich zmrzlin. Myslím složení toho prášku. Lucka

Odpověď: Milá Lucko, naše zmrzlina se nevyrábí z prášku, ale poctivé směsi mléka, smetany a cukru, která je slovenského původu. Dováží nám jí farma Majcichov.
 
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Máte v plánu podávat i nějaký vegetariánský „burger“ například z tofu. Jiří
 
Odpověď: Dobrý den, Jiří. Test nabídky Veggie burgeru u nás už proběhl, ale bez významnějšího ohlasu ze strany zákazníků, a proto ho momentálně trvale zařadit neplánujeme. Vegetariánům můžeme doporučit třeba hranolky nebo zahradní salát.
 
Otázka: Z čeho je omáčka z Big Macu? Klárka D.
 
Odpověď: Zdravíme, náš hovězí klasik vděčí za svoji chuť omáčce ze směsi rostlinného oleje, hořčice, octa, vaječných žloutků, soli, cukru, drobně nasekaných kyselých okurek a cibule, koření a zahušťovadel.

Další videa jsou ke shlédnutí zde:Více čtěte ZDE či na stránkách McDonald’s.

5a549fdda262bobrazek.png

Reklama