Opary trápí většinu z nás. Objeví se v nejnevhodnější okamžik a dokáže hezky dlouho potrápit, než zmizí. Také se většinou objeví na viditelném místě na obličeji, takže máte pocit, že na Vás není vidět nic jiného, než nechtěný opar. S opary a jejich léčbou se pojí několik zavedených mýtů. Jaká je pravda a na co si dáte příště pozor? 

Led urychluje hojení oparu

Skutečnost: U některých lidí může ledování přinést dočasnou úlevu od otoku a zarudnutí. Led ovšem nepomůže zastavit replikaci viru a nezkracuje dobu hojení.

Neexistuje žádný způsob, jak zkrátit dobu hojení oparu

Skutečnost: Antivirové krémy s klinicky ověřeným účinkem, jako jsou např. ZOVIRAX DUO a ZOVIRAX,  mohou zkrátit dobu hojení oparu. Při aplikaci při prvních příznacích může ZOVIRAX DUO dokonce zabránit vzniku puchýřků!Více informací.

Opar je nakažlivý pouze ve stádiu puchýřků

Skutečnost: Opary jsou nakažlivé dokonce ještě v období bez viditelných příznaků až do úplného zhojení. Nejnakažlivější však jsou v době pupínků. Pro zkrácení doby hojení používejte antivirové krémy, jako jsou např. ZOVIRAX DUO a ZOVIRAX. Dodržujte všechna doporučovaná opatření, abyste zabránili přenosu viru na další části svého těla nebo na jiné osoby.

ZoviraxLátky jako kafr, mentol nebo fenol (karbol), pomáhají léčit opar

Skutečnost: Tyto látky jsou běžně používány jako složka balzámů a mastí na rty, zklidňují a zvlhčují místo, kde se opar nachází, ale nebylo u nich ověřeno, že by opar léčily. U krémů proti oparům, jako jouu ZOVIRAX DUO a ZOVIRAX, bylo naopak klinicky ověřeno, že opar léčí a zkracují dobu hojení. ZOVIRAX DUO při včasné aplikaci pomůže zabránit vzniku puchýřku.

Vlhké čajové sáčky léčí opar

Skutečnost: Čajové sáčky vyhoďte do koše! Neexistuje žádný důkaz, že by vylouhovaný čaj pomáhal léčit opar. Raději sáhněte po antivirovém krému, jako je  ZOVIRAX DUO nebo ZOVIRAX, u nichž bylo prokázáno, že pomáhají zastavit množení viru a urychlují hojení.

Náš tip: Zovirax, expert na opary, Vám při včasné léčbě (již v okamžiku, kdy pocítíte první příznaky) pomůže zastavit vznik oparu. Jestliže se opar již objevil, léčba přípravkami ZOVIRAX A ZOVIRAX DUO urychlí jeho hojení. Přečtěte si, jak můžete zastavit, léčit nebo skrýt opary tak, abyste si mohli naplno užívat krásné okamžiky svého života a nemuseli si dělat starosti s opary. Více na www.zovirax.cz

Zovirax, 50 mg/g, krém obsahuje aciclovir. Zovirax Duo 50 mg/g + 10 mg/g krém obsahuje aciclovir a hydrocortison. Léčivé přípravky k vnějšími použití. Před použitím pečlivě čtěte příbalovou informaci

Zdroj: www.zovirax.cz

Reklama