Tak to je ve stručnosti můj postoj k mytí oken. Samozřejmě mi nezbývá nic jiného, než je občas umýt, ale rozhodně to není moje oblíbená činnost, stejně jako další úklidové práce. Ale beru to tak, že v životě holt musíme dělat i věci, které nás nebaví.

A že těch věcí je docela dost, co myslíte? Kdybych je chtěla všechny vyjmenovat, nestačil by mi ani celý magazín. :-)

Přečtěte si také:

oknaMytí oken řadím mezi ty skoro nejhorší domácí práce, co znám. Jako hodně ostatních, i tohle je totiž naprosto marná práce. Jeden den okna umyjete a druhý můžete začít znovu, protože se na nich hned usadí prach a pyl, nebo je „umyje“ déšť, který přijde vždycky nedlouho po umytí oken, což je vidět obzvláště u těch střešních. A taky se stává, že mi okno hned po umytí zapatlá některé z dětí...

Oken máme docela hodně, ale ne tolik, kolik jich bylo v mém bývalém domě. Tam jsem jich měla osmnáct, z toho pět opravdu velkých a neotvíracích, takže se musely mýt zvenku na žebříku. To jsem párkrát i přemýšlela, že bych si na mytí oken najala firmu, abych se s nimi nemusela trápit. Ale nakonec jsem to vždycky zavrhla, protože by mi vadilo, že by mi kdokoliv cizí umýval okno v ložnici. Nemám totiž ráda, když mi někdo nahlíží do soukromí.

A jak to máte vy?

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je OKNO. Předem děkuju!

Reklama