Mytí oken zrovna nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce, a tak se jejich čištění a leštění věnujeme průměrně tak dvakrát do roka. Jedno z těchto dvou mycích období nastává během jara, a mytí oken patří tak nějak tradičně k jarnímu úklid. Mytí oken v tomto ročním období ale není zcela nahodilé a má i své opodstatnění - jaro je na mytí oken ideální, protože venku už nemrzne a slunce nemá takovou sílu, aby Vám stihlo vysušit přípravky na sklech, dřív než je stihnete setřít. Na okně by tak neměly zůstávat ty nepěkné stopy.
ok1.jpg
Kdyby šlo pouze o vyleštění skel, možná by tato činnost byla mezi lidmi oblíbenější. Než se ale dostanete k tomu hřebu úklidu, což je leštění okenních tabulí, je třeba sundat všechny dekorace a květináče z parapetů, utřít na nich prach, sundat záclony, ty vyprat, umýt rámy oken a žaluzie a zbavit se veškeré hrubé špíny – řeč je o vrstvách prachu či o černých tečkách a žlutých skvrnkách..a až po tom všem se dostáváme ke sklům samotným. A na to je potřeba jít chytře. Úskalím leštění jsou šmouhy (kocouři) v okenních tabulích. Dá se jim zamezit správnou technikou, zároveň ale i kvalitními přípravky. Klasická voda s mycím prostředkem není nejšťastnější řešení – saponát na mytí nádobí totiž neobsahuje alkohol a podobné látky, jako tomu u kvalitních přípravků na mytí oken bývá, tudíž se ne všechna směs vody a saponátu odpaří. Vznikne tak neviditelná vrstva, na níž se budou postupně usazovat různé nečistoty, a tak veškeré vynaložené úsilí vychází brzy vniveč. Naproti saponátu s vodou jsou tu kvalitní přípravky, které rychleji schnou a zároveň na skle vytváří takové podmínky, které odpuzují nečistoty a díky nim například dešťové kapky rychleji stékají. Uklízejte proto chytře, abyste nevkládali své úsilí na činnost pouze s krátkodobými účinky.

Přivítejte i Vy jaro v celé jeho kráse a nenechte svůj pohled skrze svá okna ven do světa zakrýt nějakou šmouhou. Jaro se nese ve znamení lesku a čistoty.

Úklidovou poradnu přináší Larrin, značka českých čisticích prostředků. Uklízejte chytře!

Více najdete ZDE
607d494844251obrazek.png

Čtěte také:

Reklama