Protože se intenzivně zabýváme tématem mytí nádobí, zeptali jsme se několika žen - jak myjí nádobí a v čem vidí výhody - pokud se myje nádobí v ruce, či v myčce a podle čeho si vybírají přípravky pro mytí nádobí.

Pur

Hanka 38 let
Mám doma myčku, je skvělým pomocníkem, ale dost často myji nádobí i v ruce. Když je špinavých jen pár hrníčků, raději je umyju rovnou. Nebo myju pánve a hrnce - pokud jsou hodně zašpiněné. Mám zkušenost, že na zaschlou omáčku či lehce připálené dno hrnců platí pouze síla drhnutí houbičkou a nějakým tekutým pískem. Přípravky si vybírám podle zkušenosti - do myčky kupuji tablety 3 v 1 a na ruční mytí přípravek, který nevysušuje ruce a hezky voní.

Nina 30 let
Doma myji nádobí většinou v myčce, zřídkakdy sklenice od vína nebo hrnky od kávy. Přípravek pro mytí nádobí používám i na plochy linky, když všechno naskládám do myčky. Na víkendy jezdíme na chalupu, a tam musím všechno mýt v ruce. Je hodně nádobí, většinou se sejdeme ještě s příbuznými nebo s přáteli. Mytí nádobí nemám ráda, škoda, že myčku nemůžu mít na chalupě. Přípravek volím podle značky a podle slevové akce v obchodech. Také mám ráda, když hezky voní.

Klára 30 let
Mytí nádobí je mojí každodenní neoblíbenou činností , je to oběť na oltář vaření, které naopak miluju. Vařím hodně často, nejmíň čtyřikrát týdně, donedávna jsem také dost pekla, ale to jsem musela poněkud omezit, jelikož kila na váze mojí i mého manžela za poslední dva roky povážlivě naskočila.
Někdo by mohl říct, proč nemyje nádobí manžel, ale máme to doma spravedlivě rozděleno, na mně je vaření, úklid a snaha o čistotu a pořádek, on obstarává dům, zahradu, auto... Manžel taky trpí atopickým ekzémem, takže i kdybych chtěla, nemůžu ho do této mně tak nemilé činnosti zapojit, leda že bych ho navlékla do rukavic, ale... mně to prostě připadá hloupé. Nádobí navíc umývám průběžně při vaření a nesnáším, když se při mém tvůrčím procesu někdo jiný motá po kuchyni. Vadilo by mi to.
O víkendech mám někdy pocit, že mám ruce ve dřezu celý den, a večer už k mytí přistupuju opravdu hodně nasupeně. Ale nedá se nic dělat.
Prostředky na mytí nádobí proto vybírám pečlivě, nejenom podle vůně, ale také podle toho, aby co nejméně trpěly moje ruce. Po každém mytí si ruce nakrémuji, jinak bych je měla jako struhadlo.
A nejvíc ze všeho se těším na novou kuchyni, kterou snad do prázdnin zařídíme. Máme ji vybranou, ale doma ještě nic není, kromě jedné věci, hádejte které. :)
Ano, je to myčka!


Mytí nádobí je pro většinu lidí spíše nutnost než radost. Co si jej tedy zpříjemnit a potěšit přitom své smysly? Už jste vyzkoušely nový PUR Pure&Natural a jeho tři nové vůně?

Odstranění mastnoty s minimálním úsilím

Nové prostředky pro ruční mytí nádobí Pur Pure&Natural účinně rozpouští mastnotu a pomáhají ji odstranit velmi snadno a s minimálním úsilím. Jsou vhodné k mytí všech typů nádobí a kuchyňských potřeb, stejně jako pro čištění kuchyňských přístrojů a pracovních ploch. Je jedno, zda myjete sklo, porcelán, umělou hmotu, ocel nebo stříbro, vždy dosáhnete perfektní čistoty a lesku. Navíc nádherné a svěží vůně inspirované třemi exotickými a velmi vzácnými květinami provoní celou vaší domácnost a potěší vaše smysly.

  • Pur Pure&Natural Magnolia
  • Pur Pure&Natural Black Orchid
  • Pur Pure&Natural Lemon Flower

Jak správně dávkovat prostředky Pur

PurKdo preferuje mytí pod tekoucí vodou, měl by dávkovat prostředek tak, aby houbička po zmáčknutí stále pěnila. Pokud myjete nádobí ve vodní lázni, tak byste nejdříve měli napustit vodu a pak teprve přidat mycí prostředek. Na hladině by měla být neustále souvislá vrstva pěny a neměla by se na ní tvořit mastná oka. Pokud použijete velké množství prostředku, může se vytvořit příliš velké množství pěny, kvůli které nádobí pomaleji schne. Nejdříve vždy opláchněte sklenice, talíře a příbory, pak silně znečistěné nádobí. Nakonec umyjte hrnce. Pokud si nejste jisti, veškeré informace o dávkování naleznete na zadní straně každého přípravku.

Více na www.pur-nadobi.cz

Reklama