Nejen podle alternativních léčitelských metod, ale i podle klasické medicíny je v těle všechno pospojováno a nic se neděje samovolně, všechno má svou příčinu. Stoupněte si před zrcadlo a určete svůj zdravotní stav z toho, co prozradí zrcadlu vaše tvář.
Oči
1. Na víčkách se mohou tvořit malé tukové buňky, které signalizují vysoký obsah cholesterolu v krvi.
2. Pokud si stáhnete spodní víčko a místo jasně červené krvavé barvy uvidíte bledou růžovou, může to znamenat, že máte nedostatek železa.
Ústa
1. Klasickým příkladem, který signalizuje, že v těle není vše v pořádku, bývá opar, objevuje se normálně po dlouhodobém pobytu na slunci nebo při nemoci, pokud vzniká opakovaně a zdánlivě bez příčiny, poraďte se s lékařem.
2. Jestliže vaše rty mají lehce namodralý nádech, může to znamenat nejen, že je vám zima, ale i to, že trpíte nedostatkem kyslíku. Příčin může být celá řada, od srdečních přes plicní až po cévní obtíže.
3. Pokud je váš jazyk rudý, lehce oteklý a drsný, může to signalizovat nedostatek vitamínu B, při nemoci je jazyk potažen bílým povlakem.
4. Jestliže jsou vaše dásně nedostatečně přilehlé k zubům, krvácejí a mají tendenci zuby odhalovat čím dál více, navštivte urychleně lékaře. Může se jednat o počínající parodontózu, jejímž koncem je ztráta zubů. Abyste těmto problémům zabránili, věnujte pozornost řádnému čištění zubů.
Nos
1. Pokud je váš nos červený, oteklý a věčně plný, zamyslete se, jestli není možné, abyste trpěli nějakou alergií, nezávisí váš stav na tom, co jíte a pijete, jestli se pohybujete v určitém prostředí apod.
Uši
1. Tukové bulky v uších mohou stejně jako na očních víčkách signalizovat vysoký obsah cholesterolu v krvi, a tím upozorňovat na nebezpečí srdečních či cévních chorob.
Krk
1. Pokud je vaše hrdlo rozšířené a připomíná ptačí vole, může být symptomem zvětšené štítné žlázy – navštivte raději lékaře.
2. Zvětšené uzliny po obou stranách krku mohou být způsobeny nějakým infekčním onemocněním, pokud jsou zvětšeny dramaticky, bude se jednat možná o mononukleózu – doporučujeme okamžitou návštěvu lékaře.
Pleť
1. Pokud je vaše pleť čistá, je váš stav pravděpodobně dobrý.
2. Jestliže se objevuje akné, může být příznakem buď hormonálních změn v těle, nebo celkového oslabení organismu a ztráty imunity.
3. Jestli je vaše pleť nápadně zažloutlá nebo objevují-li se na ní tmavší skvrnky, může to znamenat nějaké jaterní obtíže, raději navštivte lékaře.