Česko se opět potýká s vydatnými srážkami, které sužují celé území Moravskoslezského a Zlínského kraje, kde zhruba na deseti místech dosahují řeky povodňového stavu. Nejvyšší, tedy třetí stupeň, byl dnes ráno naměřen na řece Olši v Českém Těšíně, která sice během dopoledne klesla na druhý stupeň povodňové aktivity, v ohrožení je ovšem i další řada řek na Ostravsku a také Vsetínsku, kam stéká voda z Beskyd. Pravě tam byly srážky v noci na dnešní den nejvydatnější.

Situace je momentálně nejkritičtější ve Valašském Meziříčí, kde by koryto Rožnovské Bečvy mělo dosáhnout třetího stupně povodňové aktivity. Radnice ve Valašském Meziříčí rozdává lidem pytle s pískem, podobně je na tom též Rožnov pod Radhoštěm. V oblasti však stále prší, ustávání srážek nelze očekávat ani během dne, spíše naopak. Výstraha před záplavami momentálně platí pro Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Aktuální informace o vývoji celé situace můžete on-line sledovat na:

auto

I my v redakci na Vás všechny myslíme a držíme palce!

A zajímá nás, jaká je situace u Vás, naše milé moravské čtenářky? Máte některá z Vás s tímto přírodním živlem osobní zkušenost?

Reklama