Děkujeme za moc hezké vyznání a vzpomínku na maminku čtenářce Petře. Jestli vás dosud žádný příspěvek nedojal, přečtěte si tento.

Krásný sluníčkový den, milé ženy-in. Bohužel na svoji maminku musím už jen vzpomínat - bude to sedm let, co už neměla sílu dál žít. Maminka byla jako každý jiný člověk, nebudu říkat, že nedělala chyby, jako každý člověk, ale mně to pomohlo v tom, že se snažím stejných chyb vyvarovat a nedělat je v souvislosti s výchovou svých synů. Ale vždy, kdy jsme potřebovali, tak byla ochotná naslouchat, poradit a pomoci - myslím že z nás vychovala dobré lidi a já jí vděčím za mnohé.

Se starší sestrou jsme po ní zdědili jednu velkou lásku a i relativní umění-sestra ráda a moc dobře vaří a já zdědila její ,,lásku" moc a moc ráda peču, hlavně dorty - jak? Posuďte sami - www.sladky-raj.webnode.cz   Vždy když peču další dort, vzpomínám s velikou láskou a porozuměním na ženu, která byla ochotná a schopná dávat plné náruče lásky a přitom nemít moc radosti. Byla po dvou rozvodech, zdravotně na nic a díky hlouposti šéfky, přišla i o zaměstnání které ji naplňovalo a tak onemocněla a bohužel zemřela.

Když jsme byly malé - já a sestry, tak jsme jezdily do NDR, na Moravu aj. Byly to krásné časy a maminka se nám vždy plně věnovala. Dala nám ze sebe vše, co mohla. Vzpomínám pořád a ráda. Bohužel lépe to napsat nedokážu. Asi jen takto ,,I když už nežiješ, pořád jsi mezi námi a moc tě miluji maminko!"

To, jak nás vychovala maminka se samozřejmně odráží i na našich dětech, dle soudu ostatních jsou slušní, pustí staršího sednout, pozdraví - bez ohledu, zda dotyčný odpoví, neničí nic a hlavně se snažíme žít stylem - co nechceš sám, nedělej druhým.

Své syny moc miluji, jsou mými sluníčky a ke dni matek - jsem v první řadě dostala ještě v pelíšku od všech svých tří mužských velikou pusu, jak od manžela, tak dvou synů 10 a 4 roky. Poté jel manžel do Květinky a koupil mi nádhernou kytičku, starší syn ho poprosil také o jednu a tak koupil samozřejmně kytičku i malému synkovi pro mne a protože je nejmenší, poslali ho prvního. Přišel, podal ručičku a popřál, pak mi dal kytičku, otočil se na staršího brášku a taťku a prohlásil: ,,brácha a táta maj taky kytku pro tebe" a tím nás dostal.

Svoji lásku mi dokazují denně, stejně jako já jim. Život je o maličkostech a to je nejkrásnější-pohlazení, obrázek, utržená pampeliška aj.

Jsem šťastná máma, mám hodného milujícího manžela a synky. Doufám, že i oni budou moci jednou říct, že jsme je dobře vychovali, nebo ještě lépe, když nám to jednou řeknou snachy - tím lépe, to je velká odměna. Já řekla manželově mamince totéž, protože si to zasloužila. Všem maminkám přeji totéž.

Petra

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napsala jste to moc hezky, k tomu není co dodat. Tak ať vám to štěstí vydrží.

Napíšte nám také něco na téma Moje máma? Jak vidíte, může to být i pohled vlastní. Jaká jste máma? Máte pocit, že o vás jednou vaše děti budou mluvit tak krásně, jako dnešní autorky příspěvků o svým maminkách?

Ještě máte nejméně hodinu čas, abyste nám poslala svůj příspěvek na téma Moje máma

redakce@zena-in.cz

Reklama