Čtenářka Militka si myslí, že velikonoční svátky patří především věřícím lidem. Je pravdou, že věřící lidé je prožívají daleko silněji a jejich pravý význam znají a uctívají.

Dobrý den,

Myslím, že tyto křesťanské svátky patří především věřícím lidem, kteří si tímto připomínají smrt a vzkříšení Ježíše Krista. Jádrem Velikonoc je Velikonoční neděle, oslava Ježíšova vzkříšení.

Letos tyto svátky slavíme až koncem dubna. Je to tím, že připadají na první neděli po prvním jarním úplňku.

V naší rodině každý rok společně s dětmi děláme bytovou velikonoční výzdobu. Inspiraci mají děti buď ze školy, nebo hledají na internetu. Vřele doporučuji  stránky MojeDílo.cz.

Je to hned po Vánocích nejvíc dodržovaný svátek u nás, takže se peče, vaří, smaží....

Každoročně barvíme vajíčka a chystáme výslužku pro koledníky.

O těchto svátcích se navštěvujeme s přáteli a příbuznými.

Přeji vám všem veselé Velikonoce!

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

 

Dnes posíláte příspěvky na téma: Jaký máte vztah k Velikonocům?

Všude kolem nás vládne už po nějaký čas velikonoční nálada. Pro někoho příjemná, pro jiné stresující. V každé rodině panují jiné tradice, jiné zvyklosti..., a v některé třeba i žádné.

Vztah k Velikonocům (stejně jako třeba i k Vánocům) si přinášíme už od dětství. A stejně tak i naše děti si pak tento vztah ponesou dál ve svém životě.

Není jednoduché vymyslet originální téma v souvislosti se svátky, které se rok co rok opakují. Na druhou stranu jsou rok co rok originálnější vaše příběhy a názory. Těšíme se na ně, stejně jako na blížící se Velikonoce.

Napište nám o svém vztahu k velikonočním svátkům, o tom jak a s kým je prožíváte, zda dodržujete rodinné tradice či nikoliv, zda už máte vymeteny pavučinky, zda už máte nazdobeno a nebo za sebou zamknete dveře a ujedete pryč.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejlepší odměníme krásnou „jarní“ knihou“ - Velká kniha o bylinkách

 

kniha

 

Reklama