píše čtenářka s nickem ekleinovka. K pití vody ji přiměl nízký tlak a sklony k mdlobám. Od té doby se naučila dodržovat pitný režim, i když to zase moc nepřehání. Zato její děti jsou prý pěkné „houbičky“

Konečně pátek a s ním očekávaný víkend,tak si jej užijte podle svých přání a představ ! Voda - životadárná to tekutina. Je součástí každé buňky a ty díky ní mohou plnit svoje funkce na plný výkon. Je to i chladící systém, který vyrovnává naši tělesnou teplotu - pocením.. Bez jídla vydržíme dlouho, bez vody dle podmínek. Vzácná tekutina, nemyslíte?

Vím také, že bych měla vypít denně alespoň 2 litry tekutin. Spotřeba se přímo úměrně zvyšuje v letních vedrech, po požití kávy, alkoholu, při sportovních výkonech, máme -li průjmová onemocnění.... U nás doma tento ,,model“ splňuje dcerka, která se nalévá spolehlivě. Určitě je nad limitem. Také synci umí limit zdárně překročit. O víkendech, kdy polknou několik piv :)
Já bych se řadila k příležitostným pijákům. Za mlada jsem měla sklony k mdlobám. Nebylo divu. Vysoká, štíhlá, tlak kolapsový 80/50. Ani při sportu se mi nijak závratně nezvýšil. Tak jsem dostala radu stále pít /vodu/, aby měl organismus co dělat.

Takže jsem všude vláčela plastovku s vodou. Do kabelky se mi nevešla, tak jsem se předělala na batůžkáře. To mi zůstalo. Batoh i lahev vody. Jen objem jsem zredukovala.

Ráno začínám kávou, poté opět káva...Kofein by mne měl povzbudit. U mé osoby ale evokuje spavost ..Žaludek se mi již zklidnil, tak jsem zaběhlá ve starých kolejích a hřeším. Vodu, dávám také zelený čaj...Nesnáším sladké limonády. Pouze colu, prostě mi chutná. Myslím, že ony 2 litry dám s přehledem. Ne denně, ale většinou ano.

V parných dnech piju mnohem více. Ne z důvodu pitnému režimu, ale z nutnosti. V horku mi jde dolů tlak a já jsem spavá. Mám už svůj režim zaběhlý. Nic se ale nemá přehánět. Tak všeho s mírou.Pokud vám vyhovuje nadlimitní stav, tak bez míry....

ekleinovka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Milá ekleinovko, omlouvám se, že jsem vám trochu poupravila úvod, ale vy jste v něm odpověděla na dvě soutěžní otázky. :-)

Jak jste na tom s pitným režimem vy, milé ženy-in? Jste spíš „pijavec“, nebo pijete málo? Dokážete do sebe dostat 2,5 až 3 litry tekutin denně? Kdy pijete nejvíc? Záleží to na počasí, nebo v tom rozdíl neděláte? Co nejčastěji pijete, abyste zahnala žízeň?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama