Dnešní doba plná stresu a nezdravého způsobu života má významný vliv na náš organismus. Život ve spěchu se podepisuje nejen na kvalitě našeho spánku, ale napomáhá také vzniku nejrůznějších civilizačních chorob. Mezi ty nejčastější patří obezita, vysoký krevní tlak, nemoci srdce a cév, neurózy, alergie či nádorová onemocnění.

Kromě sedavého způsobu zaměstnání spojeného s nedostatkem pohybu, nezdravého stravování a podceňování lékařských prohlídek, se na vzniku civilizačních chorob podepisují také dědičné faktory či nadměrná duševní zátěž. To všechno může mít vliv také na vznik nebezpečné trombózy, které je častou příčinou úmrtí při hospitalizaci. „Právě jejímu vzniku nahrává  nedostatečný  pohyb, který může být spojený  se sedavým zaměstnáním nebo dlouhým cestováním  autem či letadlem  anebo v souvislosti s hospitalizací, v nemocnici,  která pacienta upoutá na lůžko,“ upozorňuje praktická lékařka MUDr. Janka Tóthová.

céva

Jak trombóza vzniká a co může způsobit?

Žilní trombóza má několik příčin. Vzniká zpomaleným průtokem krve žílami. Následkem toho dojde k poškození žilních cév, které se ucpávají, a vznikne krevní sraženina. Pokud se objeví, musí být neodkladně léčena, jinak hrozí její uvolnění, které může způsobit plicní embolii či může kolovat žilami až k srdci. Proto je trombóza nebezpečná a je důležité myslet na prevenci.

Trombóza je také záludná tím, že se ve velké většině případů neprojevuje příliš dramatickými příznaky. Může se jednat o otoky, bolestivost či zarudnutí. Bolest ale po čase vymizí a tak tomuto příznaku nevěnuje mnoho lidí pozornost. Odhadovaný výskyt trombózy je však cca 160 – 180 jedinců na 100 tisíc obyvatel za rok.

Koho ohrožuje trombóza nejvíce?

Vznik trombózy je často spojený s nedostatkem pohybu. Nejohroženější skupinou lidí jsou ti, kteří mají sedavé zaměstnání, hodně cestují, starší lidé či lidé s vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu, nadváhou, kuřáci nebo lidé, kteří jsou vystaveni nadměrnému stresu. „Obecně se pak rozlišují tři základní předpoklady ke vzniku trombózy, kterými jsou zpomalení proudu krve (například po operaci či při dlouhých letech), změny srážlivosti krve, anebo jako následek úrazu či aterosklerózy, kdy může dojít k poškození povrchu cévní stěny a tedy k následnému ucpání cév,“ vysvětluje lékařka.

Jak se jí vyhnout?

Obecně se pro minimalizaci vzniku trombózy doporučuje dodržovat zdravý životní styl, nekouřit, dbát na dostatek pohybu, vyhýbat se stresovým situacím a v případě dlouhé cesty v pravidelných intervalech protáhnout nohy. Užitečné budou také doplňky stravy, které pomohou podpořit volný průtok krve, jako je například SanguiFLOW®, který obsahuje speciální přírodní rajčatový koncentrát.

Další problém, který napomáhá vzniku trombů při cestování, je i snížený příjem tekutin, který zhoršuje plynulé proudění krve. Pokud již máte podezření na trombózu, neodkladně vyhledejte pomoc lékaře.

 SanguiFLOW®

TIP: Je dobré se tedy včas zaměřit na péči o svůj kardiovaskulární systém a vyzkoušet SanguiFLOW® od společnosti Generica. Unikátní přírodní doplněk stravy obsahuje speciální rajčatový koncentrát Fruitflow®. Ten přispívá ke správnému krevnímu průtoku v cévách, který je zásadní pro správnou funkci kardiovaskulárního systému. Studie navíc potvrzují, že rajčatová aktivní látka Fruitflow® snižuje shlukování krevních destiček. Součástí je také extrakt z vinné révy, který přispívá k optimálnímu krevnímu tlaku.

Doporučené užívání je jedna tableta denně, kdy je efekt během dlouhodobého užívání stálý. V případě jednorázového užití tablety SanguiFLOW® začne fungovat po 1,5 hodině a chrání člověka po dobu 12 – 18 hodin.  Na níže uvedeném webu si můžete otestovat, jak na tom jste právě Vy a shlédnout krátké video k tématu.

www.sanguiflow.cz

Reklama