Součástí dnešního uspěchaného životního stylu většiny z nás je bohužel nepravidelná a nevyvážená strava. Jíme velké množství "bílého" pečiva, chleba a cukrářských výrobků, tedy potravin chudých na vlákninu.  Stejně jako těstoviny, pizzu, guláš, koláčky, mléčné a masné výrobky, kde je obsah vlákniny opravdu minimální nebo žádný. Základními zdroji vlákniny jsou celozrnné obiloviny, luštěniny, zelenina a ovoce. Avšak i když do své stravy zařazujeme  tyto zdravé potraviny, nemusí to vždy znamenat, že vlákniny v potravě přijímáme dostatek. Věděli jste, že pouze  2 % z nás se mohou pochlubit tím, že jejich denní příjem vlákniny dosahuje doporučenou denní dávku 25 až 30 g?

            I když je vláknina pro správnou funkci organismu velmi důležitá, je často opomíjená. Vypadá to, že by se nic moc nestalo, kdybychom ji z našeho jídelníčku vypustili. Bez ní však mnohem hůře trávíme a postupně se může objevit i celá řada dalších obtíží. Je vědecky prokázáno, že lidé, kteří pravidelně zařazují do své stravy potraviny, obsahující dostatečné množství vlákniny, trpí méně často kardiovaskulárními chorobami,  cukrovkou, hemoroidy, obezitou, jakož i různými onemocněními trávící soustavy včetně rakoviny tlustého střeva.

K prevenci mnohých obtíží můžeme přispět právě potravou bohatou na vlákninu. Jenže!  Představte si, že byste se museli poprat s 6 kg okurek nebo 1,5 kg mrkve denně! Toto množství totiž obsahuje denní doporučenou dávku vlákniny. Takže pokud se nestravujete zrovna nejzdravěji, měli byste si přece jenom najít nějaký způsob, jak to napravit. Jeden takový vám chceme nabídnout.

            Vláknina Benefibra představuje snadný a příjemný způsob, jak obnovit a  udržovat přirozenou rovnováhu trávicího systému, zatěžovaného stresem nebo nepravidelnou či nevyváženou stravou. Reguluje střevní pasáž, stimuluje růst prospěšné střevní mikroflóry, podporuje přirozenou ochranu a regeneraci střevní sliznice.

            Benefibra je doporučována nejen lidem, kteří mají problémy s trávicím ústrojím (špatné trávení, zácpa, citlivá reakce střev na stres, průjem, syndrom dráždivého tračníku, hemoroidy, divertikulóza …). Je vhodná i pro ty, kteří se snaží o zdravý životní styl a chtějí se aktivně chránit před nemocemi souvisejícími s nízkým příjmem vlákniny.

Benefibra je revoluční 100 % přírodní vláknina – čirá, nehoustnoucí a bez příchuti!  Díky těmto jedinečným vlastnostem ji můžete přimíchat nejen do sklenice vody, ale do všeho, co máte rádi, např.: do džusu, kávy, jogurtu, polévky, nebo dokonce i do guláše. Benefibra je doplněk stravy, který  obohatí vaše oblíbená jídla a nápoje o tolik potřebnou vlákninu, a přitom nezmění jejich chuť ani konzistenci! 

Pravidelné užívání anebo jen třeba několikatýdenní ozdravná kůra prospěje trávicímu ústrojí každého z nás. Doplněk stravy Benefibra zakoupíte v lékárnách za cca 210,- Kč.

Reklama