Byla jsem na dovolené v Jižní Africe v zemi Namibie, a jelikož tam mám známé a přátele, nejsem jen pouhý turista, ale žiju s nimi a tak nějak patřím do rodiny.

Když jsem tam byla poprvé, strašně jsem onemocněla. Z ničeho nic mě popadla zimnice, měla jsem vysoké horečky, průjem a zvracela jsem. Tak to bylo asi týden. Brala jsem nějaké utrejchy a noci jsem trávila na míse v sedě zabalená do peřiny. Celý týden jsem neměla ani jednu cigaretu a pila jen čaj. Protože cokoli jiného letělo ven a bylo tomu úplně jedno kudy! Děs a hrůza.

Neměla jsem žádné očkování, v tomhle směru jsem dobrodruh. Samozřejmě jsem myslela, že mám malárii a že umřu, ale bylo mi divné, že jsou všichni tak v klidu, a zatím co já ležím v temném pokoji zabalená do peřin, tak oni v poklidu venku grilují divočáka v 50stupňových vedrech. Když jsem se z toho dostala, hned jsem zjistila, z čeho to bylo. Jako Evropan jsem měla bílkovinný šok. Byla to přemíra ryb a langust a všech těch potvor včetně žraloka v mém jídelníčku. A tělo se začalo bránit.

Dlouho jsem nemohla pozřít langustu, protože jsem věděla, co se mnou provedla, ale zase jsem získala chuť a šok už nikdy v životě nepřišel… Když jsem Namibii navštívila podruhé, nic takového nepřišlo.

 

 

 

  

  

DUCKA


Děkujeme za krásný příspěvek a za fotky.

Jaké trable jste zažily na cestách Vy, ženy-in? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz