Na své první miminko jsem se moc těšila a pokud jde o zdraví, nepodcenila jsem vůbec nic. Už před otěhotněním jsem dbala na zdravý životní styl a chovala jsem se tak, jako bych už v očekávání byla. Otěhotněla jsem pak za pár týdnů a v termínu porodila krásnou zdravou holčičku Rozárku.

646de30982f87blobid0.png
Foto: Shutterstock

Když tak vzpomínám, už během těhotenství jsem bývala hodně unavená. Někdy mi chyběla energie tak, že jsem musela zůstat z práce na home office. Ale vůbec jsem to nijak neřešila, ani jsem to neříkala doktorce, protože jsem to považovala za úplně normální. Každá moje kamarádka si stěžovala na únavu, tak proč bych na tom měla být jinak. Navíc si uvědomuji, že pro mě bylo nejdůležitější hlavně zdraví miminka a na sebe jsem vlastně vůbec nemyslela.

První týdny po porodu pro mě byly náročné. Malá hodně plakala a málo spinkala, bolelo ji bříško a mě docházely síly. Kamarádky i mamka mě ujišťovaly, že to brzy přejde a všechno bude v pohodě, jen ať vydržím prví tři měsíce. Jenže ty uplynuly jako voda a já se cítila snad čím dál hůř. Rozárka sice už tolik neplakala a její režim se více méně ustálil, ale já jsem byla nešťastná. Trápila mě strašná únava, i když jsem se snažila spát co nejvíc. Byla jsem podrážděná a rozházela mě každá maličkost a s manželem to moc neklapalo. Byla jsem protivná sama sobě a říkala jsem si, že jsem strašná matka, která nezvládá držet nervy na uzdě a kazí naše rodinné štěstí. Takhle to přece být nemělo!

Se svým trápením jsem se nakonec svěřila gynekoložce na pravidelné kontrole. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila o tom, jak jsem strašně unavená a podrážděná a občas je mi až na omdlení. Upozornila mě, že to může být i příznak nedostatku železa v krvi, což ženy po těhotenství a v době kojení mívají. Jen se takovým příznakům často nevěnuje pozornost, protože být unavená a podrážděná je považováno v tomto období za „normální a běžné“.

Nechala jsem si proto jako samoplátce v nejbližší laboratoři nabrat krev a udělat rozbor na železo. Jaké bylo moje překvapení, když se skutečně prokázalo, že skutečně trpím anemií. Po konzultaci s praktickou lékařkou jsem pak začala užívat bylinné kapsle Maltoferrochin Dr. Svatek. Jde o doplněk stravy s přírodním složením bez aditiv a konzervantů. Díky svému složení nemá vedlejší účinky jako podobné preparáty, to znamená, že nemá nepříjemnou pachuť a nedráždí žaludek či střeva. Tyto bylinné kapsle vycházejí ze 125 let staré receptury medicinálních vín Dr. Svatek, která jsou při nedostatku železa také vhodným řešením.

6478a9a7bdb8bobrazek.png

Kapsle jsou k dostání na shop.herbadent.cz.

Reklama