Myslela si, že má toho nejlepšího chlapa, kterého si žena může přát. Ovšem osud jí karty namíchal jinak a ona zjistila, že tomu tak není. Příběh Jany je o tom, že nikdy nevíte, co vás může potkat.

„Téměř celý náš vztah jsem žila s tím, že můj partner je ten, pro kterého je žena schopná zabít, samozřejmě v nadsázce.“ Tak začíná své vyprávění Jana. Ta se do svého přítele zakoukala na první pohled. Láska jí neopustila ani po pěti letech. „Otěhotněla jsem, ale bohužel to nedopadlo. Potratila jsem. Přítel mě v té době požádal o ruku, kývla jsem a začala plánovat svatbu.“ Janina veselka byla pohádková. Měla pocit, že už nemůže být šťastnější. To ještě nevěděla, že za pár týdnů se jí život obrátí naruby.

Uběhly dva měsíce a Jana nastupovala do nového zaměstnání. Již první den si padla do noty s kolegou, který byl šéfem jejího oddělení. O pár týdnů později se nevinné popracovní kávičky proměnily v romantické večeře a mnohem více. „Nejdřív jsem odmítala, pak mě zlomil a bylo. Doma jsem říkala, že musím být dlouho v práci, manžel mi věřil. Měla jsem obrovské výčitky, často jsem kvůli tomu brečela. Byla jsem v začarovaném kruhu a nevěděla, jak z toho ven. Do svého šéfa jsem se zamilovala a on do mě.“

božský

Nenechte si ujít:

Po nějaké době to Jana nevydržela a šla s pravdou ven. „Bylo to zlé, hodně to zlé. Manžel mě vyhodil z bytu. Sbalila jsem si jen pár věcí a volala svému šéfovi, jestli u něj můžu přespat, souhlasil.“ Od toho večera Jana v jeho bytě zůstala. Nyní se schyluje k rozvodu a její nový partner jí již představil své dcery z předchozího vztahu. „Bude to znít divně, ale přesto všechno cítím, že teď jsem doopravdy šťastná. Mrzí mě, jak jsem se zachovala k svému ještě současnému manželovi, ale srdci neporučíme,“ dodává na závěr.

Co si o tom myslí psycholožka a psychoterapeutka Tereza Baltag?

„Takovéto věci, přestože mohou přinést nepříjemné momenty, dilemata a bezesné noci, se mohou stát všem. Důležité je, aby člověk, který takovéto situaci čelí, nedělal unáhlená rozhodnutí. V klidu se nad tím zamyslel a pak se náležitě rozhodnul. Jedná se o životní dilema, které by se mělo zpracovat důkladně, jelikož v případě, že není dobře zpracované, může pak člověka tížit ještě řadu dalších let.

V případě Jany je evidentní, že mnohem jednodušší je odmítnout pozvání na první romantickou večeři než pak brzdit již rozjetý vlak. To jsou přesně ty výzvy v manželství, kterým musí mnozí lidé čelit. Někdy se první večeři podaří ustát a dále to nepokračuje. Pokud se ale pozvání na večeři sejde s dobou, kdy se v manželství děje něco náročného, příjemná večeře s někým novým se pak odmítá ještě hůře. Jít ven s atraktivním, zajímavým člověkem je věc lákavá zejména ve vztahu, ve kterém to zrovna neklape. Navíc vzrušení z prvního rande nejde zažít po pěti letech vztahu a může se nám po něm stýskat.

Specifická může být také situace po svatbě, kdy lidé mohou začít znovu bilancovat, cítit tíseň z toho, že by to mělo být napořád apod. Mohou mít strach z toho, co by mělo po svatbě nastat, často je to obava z rodičovství a další zodpovědnosti. Nastává panika, která se může projevovat různě. To může být zkouška i pro již zaběhlý a jinak fungující vztah. Proto je dobré o tom s partnerem mluvit, přestože to může být náročné.

Jana by si pak měla dát pozor na to, aby situaci pochopila. Přestože se může jednat o osud, potkání pravého muže až pět minut po dvanácté, je ale i možné, že se jedná o něco, s čím Jana bojuje řadu let a jednou za čas se jí takové věci budou opakovat.“

tereza baltag

Tereza Baltag je psycholožka a certifikovaná psychoterapeutka s více než pěti lety praxe. Tereza poskytuje psychoterapii a koučování online pomocí Skype video-telefonátu, vhodné pro lidi, kteří mají málo času nebo preferují konzultovat z pohodlí svého domova. Pracuje empaticky a profesionálně. Kontaktovat ji můžete pomocí webových stránek  www.nase-terapie.cz či Facebooku naseterapie.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama