píše ve svém příspěvku na dnešní téma naše čtenářka s nickem Maryene. Ale operace kolena ji zhatila plány a teď se raději obouvá do sportovní a pohodlné obuvi. I když stále vzpomíná na doby, kdy nosila vysoké podpatky

Krásný den na ženě-in. Protože jsem nejmenší z celé rodiny, odjakživa jsem s tím měla problém a raději jsem nosila boty na vyšším podpatku. Dávala jsem přednost koženým, které se noze přizpůsobí, neměla jsem tedy problém vydržet v nich celý den. Když mě později starší kolegyně v práci varovaly s tím obligátním „počkej za pár let, jak si zničíš nohy“, jen jsem se tomu smála.

Myslela jsem si, že lodičky z nohou nikdy nesundám a budu v nich chodit věčně. Poslední lodičkový nákup (ty červené na fotografii) jsem udělala asi před třemi lety, ale s nimi už se příliš nekamarádím. Mojí nejlepší obuví jsou dnes tenisky, botasky a nízké boty. Zasloužila se o to moje operace kolena , kdy jsem musela obuv vyměnit za tu nižší a nohy mi nějak zlenivěly. Ne a ne si v lodičkách zvyknout. A když je musím obout, trpím. Trpím a těším se, až je vyzuji.

Přesto mám jeden nezapomenutelný příběh z let, kdy jsem bez vysokých podpatků nedala ani ránu. Už je to pár let, co jsem měla sraz s kamarádkou v Brně. Byl krásný jarní den, akorát tak na mini a luxusní páskové botičky na vysokém podpatku. Udělaly jsem si spolu hezký den, poběhaly pár obchodů a zašly na kafe. Nohy už mě na tvrdé městské dlažbě začínaly trochu bolet a tenoučké pásky mi na bosé noze udělaly puchýře. Proto jsem se těšila, až si sednu v autobusu a ulevím bolavým nohám. Ale než jsem se na nádraží dobelhala, autobus mi ujel. Nezbývalo mi než přejít k vlaku. Tehdy se v Brně stavělo nové autobusové nádraží a muselo se z jednoho na druhé složitě přecházet, bylo to dost daleko a doprava mezi nimi žádná nefungovala. Vlak jel, ale už neměl spojení do naší obce. Doufala jsem, že přesednu na autobus, ale to také nebyla pravda. Takže poslední asi 4 kilometry jsem musela po svých.

Dnešní mladá děvčata si řeknou proč jsem si pro někoho nezavolala nebo nejela  taxíkem? Ale tehdy, za mých mladých let to bylo trochu jiné. Zavolat nebylo odkud a taxi bylo pro nás venkovany nemyslitené. Ani mě to nenapadlo.

Krásný slunečný den rozpálil asfaltovou silnici natolik, že se mi jehlové podpatky do asfaltu bořily. Proto jsem boty zula a šla bosá. Po chvíli jsem už rozpálený asfalt ani necítila. Když jsem ale přišla domů a bolavé nohy jsem ponořila s úlevou do vody, naskočily mi přes celá chodla takové puchýře, že jsem pár příštích dnů trávila ve studených obkladech a nemohla jsem se ani postavit. Myslíte si, že jsem se poučila? Ne, tehdy určitě ne a pro parádu jsem dokázala trpět i nadále.

Dnes jsem vám vyfotila svoje poslední lodičky na vysokém podpatku, ve kterých už ale asi moc parády neudělám.

lodicky

Maryene

Milá Maryene, ty lodičky mají dolsova vražedný podpatek, ale dokážu si vás v nich představit víc, než v pohodlných teniskách

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a nové boty, milé ženy-in?

  • Co od nich hlavně očekáváte?
  • Už vám někdy daly boty zabrat? Tlačily nebo dřely? Udělaly vám puchýře, kuří oka, či mozoly?
  •  Poučila jste se?
  • Jak a podle čeho si boty vybíráte? Máte už zkušenosti a nikdy si nekoupíte boty, které nesedí stoprocentně?
  • Nebo dáte na radu prodavačku, že se boty poddají?
  • Máte nějaký ortopedický problém, (“ostruhy“, vybočený palec, zborcenou klenbu), ketrý vás omezuje při výběru bot?
  • Vlastníte boty, které nejsou zrovna pohodlné, a přesto je nosíte?
  • Napíšete nám nějakou příhodu o nepohodlných botách?

Podělte se s námi o své zkušenosti a názory a napište na adresu: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Za svůj příspěvek můžete získat novou řadu kosmetiky SOLUTION truly radiant od AVON. V tomto balíčku najdete tónovací hydratační krém, noční krém a krém na oční okolí.

ena

Reklama