Čtenářka Karinečka má skutečně vykutálené děti. No, jestli to takhle půjde dál, jednou bych je viděl rád v čele naší domácí ekonomiky...


Přeji krásný den, dnes bych mohla klidně psát o tom ,jak jsem ve svých 12 letech přišla o přední zuby, nebo jak mi vysekávali zub moudrosti a přitom navrtali trojklanný nerv /maximální labůžo/, ale asi by to nebylo moc zábavné. A tak radši napíšu o chytrosti a vyčůranosti svých dětí.

Na myšku Zoubalku věří snad dodnes oba svišti, máme to zavedeno tak, že za každý vytržený či vypadnutý zoubek ráno pod polštářem objeví 20 Kč. Vždycky to takhle fungovalo až do doby, kdy jsme odcestovali na dovolenou k moři. Staršímu svištěti se viklal zub a co čert nechtěl, vypadl zrovna u moře. A dcera jakožto správná ženská okamžitě začala sondovat, jakže je to s tou myškou Zoubalkou v zahraničí. Jestli taky ona nenosí něco jiného než kvalitní českou měnu. Protože jsme s manželem zrovna ani náhodou neměli po ruce kovové české korunky a nejmenší drobný peníz byly 2 eura, padlo rozhodnutí, že zrovna ty se objeví ráno pod polštářkem. Dcera nemohla ani dospat, ráno vyskočila z postele a křičela, že ta myška je opravdu kabrňák, protože přinesla cizí penízky. I ve svých šesti letech si celkem dobře dokázala spočítat, že 1x20 je míň než 2x26. Co si tehdy koupila už nevím, časem se na tuto historku trochu pozapomnělo, až do loňska.

Už 14 dní před odjezdem na dovolenou jsme zjistili, že se synátorovi vikle zub, ale urputně se bránil, že ho trhat nebudeme. Bylo mi to divné, protože takové cavyky nikdy nedělal, ale nebylo to tak akutní, tak jsme to nechali být. Už cestou na letiště jsem si všimla, že najednou obrátil a vikle zoubkem ostošest, ale nepovedlo se. Teprve po příletu do Řecka zub konečně povolil a my se konečně dozvěděli, proč si ho nenechal vytrhnout dřív. Díťata mezi sebou doma uspořádala sourozeneckou radu, dcera synovi poradila, ať není hloupý, že v cizině myška frčí na eura a že je to pro něj výhodnější a tak jako správný mladší bráška poslechl. Jenom teď doufám, že nebudou chtít všechny zuby trhat v zahraničí, protože se jim to víc vyplatí.

Zdravím a zubům zdar,
Karinečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes si v magazínu Žena-in.cz povídáme o zubech. Pište mi…

  • … o vašich problémech se zuby.
  • … o tom, zda jste jako děti věřili na vílu Zubničku.
  • … o tom, jak podléháte trendům v péči o chrup.
  • … o zubech vašich domácích mazlíčků.
  • … o špercích v zubech.
  • ... o zubařích.

Zahrňte mě zkrátka vším, co se vašeho chrupu týká. Humorně i vážně, to záleží na vás! Na příspěvky se těším na redakčním e-mailu!

Reklama