Tato příhoda se stala naší čtenářce s nickem Renicek. Vlastně její malé dcerce, která tvrdila, že jí myš ukradla klíček. Plakala a nikdo jí nevěřil. Děti si přece vymýšlí... Jak to bylo doopravdy, a kde se klíček našel, to už se dočtete v tomto pozoruhodném příspěvku.

I my doma jsme velcí milovníci zvířat. Jasně že jsme se nevyhnuli pejskům, kočičkám, andulkám a křečkům, ale asi nejvtipnější příhoda se nám stala s myškou divokou nedomácí. Je to už pár let, dcera byla malá, asi pětiletá. U babičky, kam často jezdíme, je vzadu za domkem malá zahrádka a v ní vedle několika záhonků taky bouda a náš pejsek. Zahrádka je oplocená a vrátka zamčená na visací zámek.

Pokaždé, když jsme přijeli, první, co naše dceruška udělala, že popadla klíček od vrátek zahrádky a běžela pustit psa a pohrát si s ním. Bylo to tak stejně i v den, na který vzpomínám. My doma vybalovali věci a vítali se s rodiči, když se nám dcera vrátila s pláčem, že nemůže odemknout zahrádku, že jí myška sebrala klíček! Jasně že děti mají velkou fantazii, různé nápady a taky si umí vymýšlet. Tak jsme si to nechali podrobně popsat.

Vzala malý klíček od zámku a pěšinkou v trávě obcházela domek k zahrádce. Utíkala a klíček jí vypadl do trávy na okraji pěšinky. Zrovna v tom místě byla do země dírka. Myší doupátko. Myška prý povystrčila hlavičku, popadla klíček a zatáhla ho do doupátka. Nikdo jsme tomu samozřejmě nevěřili. Všeho jsme nechali a šli ven hledat klíček. Pes nás všechny viděl, štěkal jako blázen, chtěl ven za námi, jenže jsme ho nemohli pustit!

Dítě řvalo jako lev, že mu myš vzala klíč. Babička nutila holčičku, ať si vzpomene, kde to přesně bylo, táta a manžel lezli po čtyřech a hledali klíček v trávě.  Pes pracoval ke kolapsu, tak moc chtěl ven za námi, já k němu pracovala taky, protože klíček prostě nebyl k nalezení. Zato jsme našli myší dírku přesně tam, kde nám dcera ukázala, tam, kde došlo k té strašné loupeži. Jenže jsme udělali chybu. Nevěřili jsme jí nikdo tu příhodu s myší. Náhradní klíček samozřejmě nebyl k nalezení, a ten ztracený také ne. Tak chlapi po čtvrt hodině přeřezali zámek pilkou na železo! Pejsek už byl totálně vysílený, ale šťastný, že může běžet ven a my naopak rádi, že snad můžeme jít domů, dát si kafe, uklidnit se, utišit dítě tvrdící pořád dokola „myška mi sebrala klíček, myška mi ukradla klíček“ a pustit to z hlavy. Jeden ztracený klíček.. no  bóže…

Ale manželovi to prostě nedalo. Později k večeru vzal lopatku a šel tajemnou myší noru prozkoumat. Několikrát hrábnul do země, odkryl svrchní část trávníku..a  klíček našel. Myška utekla někudy hlouběji do země. Klíč byl na ni přece jen těžký, tak zůstal ležet jen kousek pod povrchem, ale byl tam. Do dnes se naše dcera dušuje, že to bylo přesně tak, jak to popsala a my už jí věříme. Jen jsme to měli udělat hned a ušetřit si práci a nervy sobě i pejskovi. Renicek

Milá Renicek, to je moc krásná příhoda. Ale na vašem místě bych také raději hrábla do země, než pilovala zámek

Text nebyl redakčně upraven

Máte také nějakou zajímavou příhodu se zvířaty?

Nesejde na tom, jestli s domácími, nebo divoce žijícími.

Máte nějaký zážitek z pozorování zvířat v přírodě?

Pořídila jste zajímavou momentku a chcete se s ní pochlubit?

Určitě i vaši domácí mazlíčci budou nepřeberným zdrojem veselých, nebo překvapivých kousků.

Napište nám. Na vaše příhody a fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama