Čtenářce s nickem Myšička dopomohly k maturitě „tahákové kartičky“, i když nakonec úplně jiným způsobem, než k jakému je vytvářela.

Zdravím všechny maturantky, minulé, současné i ty budoucí.

Mé maturitní vzpomínky jsou spojeny s „kartičkami“, malinkými  taháky, které jsem hodiny a dny pracně vytvářela,, ale nakonec je vůbec nepoužila. Svůj účel však splnily, i když jinak, než jsem předpokládala.

Ke každému předmětu jsem si nastříhala určitý počet kartiček a z obou stran napsala základní údaje k tématu. Zbytek se dá odvodit. Ty kartičky jsem očíslovala  1 – až…..  Kartičky, že si pak dám do kapsy saka a podle čísla, které si vytáhnu, si popaměti napočítám i kartičku s tématem.

Nicméně u „potítka“ jsem byla hlídaná jak válečný zajatec a nebyl čas na nějaké vytahování kartiček. Navíc se mě ještě jedna přísedící zeptala, zda mi není v tom saku horko. No trapas, ještě, že nechtěla, abych ho sundala.

A jak to dopadlo? Maturitu jsem úspěšně zvládla, i když jsem ani jednu kartičku nevytáhla. Při zadání tématu jsem si totiž na tu kartičku vždycky vzpomněla a úplně se mi vybavila. Já jsem se to tím „složitým“ vytvářením taháků vlastně všechno naučila. :)

P.S. Kartičky mám dodnes schované na památku, kdyby měl někdo zájem…akorát, že ta témata jsou už nějaký pátek prošlá  - Lermontov, Puškin, apod. :)

Myšička

pozn.redakce: text neprošel redakční úpravou

 

Téma dnešního dne 11. května - maturity

Maturity jsou v plném proudu. Od dob „Cesty do hlubin študákovy duše“ prošly různými změnami. Ať už k lepšímu nebo k horšímu. Co však zůstává neměnné, jsou samotní studenti. Zkoušky je neminou v jakékoliv době.

Tématem dnešního vydání jsou maturity. Schválně uvádím množné číslo, poněvadž si budeme povídat nejen o maturitách našich, ale i o maturitách našich dětí (pokud tedy už doma maturanty máte)... a je také možné, že se nám ozve i nějaká letošní maturantka.

Někdo zvládá maturitu levou zadní, jiný se stresuje a je přesvědčen, že ji „neudělá“. Další k ní není ani připuštěn. Směrnice maturit se pořád mění, neměli jsme to jednoduché my, naše děti to snad mají ještě složitější. Udělat ji ale chceme všichni.

Pište nám, milé čtenářky, jak jste tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly vy.

  • Jaké máte vzpomínky na učení - mučení
  • Jaké máte vzpomínky na profesory, zda vám pomáhali, nebo si na vás (či na vaše děti) naopak zasedli
  • Zda jste se maturity bály, nebo jste se těšily
  • Zda jste ji udělaly napoprvé, nebo až napodruhé
  • Jestli jste pocítily, že jste najednou dospělé :)
  • Jestli a jak vám pomáhali rodiče (třeba jako ve zmíněném filmu pro pamětníky)
  • A také jak jste ji oslavily!!!

A pokud máte doma maturanty, držíme jim palce!!!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvěk odměníme knihou - Cesty, které voní jídlem, díky které můžete cestovat, vařit i poznávat :)

kniha

 

Reklama