Tak tohle téma je pro mne jako stvořené… Jsem alergik od útlého dětství a i když mi doktoři slibovali, že to přejde až… v pubertě, po 1. menstruaci, až začnu sexuálně žít,až porodím dítě… ještě mi zbývá naděje po přechodu no a jistota je po smti… :-)

Jako maličká jsem měla první reakci u prababičky na vlašské ořechy – otekl mi prý obličej do zajímavých rozměrů – ale co hůř nemohla jsem dýchat. Naštěstí jsme měli sousedku dětskou lékařku – a ta od té doby parkovala léky první pomoci doma v lednici… Různých reakcí bylo ještě spousta, než jsme přišli vůbec na to, čím to je.

Prošla jsem si všelijaká vyšetření, rodiče navštívili i všeliké léčitele a bylinkáře, pamatuji si jednou v zimě jak se táta snažil vykopat kořen lopuchu u řeky v zamrzlé hlíně…

No co vám budu povídat, vyzkoušeli jsme snad všechno… ale stav je stále stejný a stabilní… Jsem astmatik, mám atopický ekzém, alergii na pyl, prach, roztoče, koně a jinou zvířenu, na ryby, vejce, ořechy, nějaké léky atd…  Doktorka mi radila – víte, na jaře a  v létě raději moc nechoďte ven, nevětrejte a když už, tak pověste do okna mokré prostěradlo. Když přijdete zvenku, rovnou do sprchy a umýt i vlasy…

No copak já bych mohla žít v igelitu? Já? Nikdy. Od března spíme při otevřeném okně (bez prostěradla), maximum času trávím venku na zahradě a pěstuji kytky…, máme psa i kočku a dokonce i slepice. Jediné co dodržujeme, že nesmí do baráku – mají exklusivní bydlení venku.

Chce to hlavně klid a člověk si přece zvykne na všechno. Já neznám život bez rýmy, bez kýchání, krásnou pleť já nebudu mít nikdy – a to mě fakt mrzí, jenže co nadělám? Nic. Tak si prostě žiju jak to jde a nenechám si život skazit. Život se má prožít – ne přežít!

Alergici držte se a nealergici – zkuste občas nekoukat skrz prsty, když někdo není dokonale krásný jako vy (každý máme něco, na někom to vidět je, na někom není)

Myše

Text nebyl redakcí upraven.

Chtělo se mi říct, že nejsem dokonale krásná i bez alergie, ale když já ji vlastně taky mám :-)

Máte i vy nějakou alergii? Budeme se jim věnovat celý dnešek!

  • Trpíte alergií vy nebo někdo z rodiny?
  • Máte alergii na pyl, zvířecí chlupy, prach, peří nebo nějakou potravinu?
  • Jak se vám s alergií žije?
  • Co děláte pro to, aby váš život zasáhla co nejméně?
  • Máte ji od dětství, nebo se u vás objevila až časem?
  • Léčíte se, nebo se alergenu jenom vyhýbáte?
  • Pokud patříte k alergikům na pyl, jak zvládáte jarní začátek sezony?

Vše o své i cizí alergii nám můžete psát na adresu

redakce@zena-in.cz