Při čtení příspěvku o činčile jsem se začla uculovat, protože se mi vybavil jeden inzerát - dotaz na odborníka: "Pelichá mi činčila, co mám dělat?!" - - - "Nejezděte na kole" :)

Ale teď nějaká ta historka. Krátce po mé první svatbě jsem bydlila v paneláku. Ve třetím patře. Znáte klasický třípokoják, jak se do něj vchází chodbičkou, po stranách vestavěné skříně? Tak přesně v jedné z nich se náhle objevila myš. Ne, že bychom ji přímo uviděli, ale typický smrádek se nedal přehlédnout, tedy přečichnout. Smrdělo to u nás strašně a docela jsme se za to styděli. Manžela napadlo do skříně nastražit pastičku s návnadou. Jak řekl, tak udělal a odjel pryč, tehdy jsme na opačné straně města stavěli. Já jsem byla tou dobou těhotná (tudíž přecitlivělá:), vyprovodila jsem manžela a dala se do nějaké práce.

Za chvilku jsem potřebovala něco ze skříně v předsíni. Úplně jsem zapomněla na nějakou myš a poslepu naučeně hrábla po věci, pro kterou jsem tam zašla... Už jste někdy dostali myší pastičkou přes palec??? Tak jestli ne, přišli jste o jedinečný zážitek. Já jsem zařvala jako lev a skákajíc po jedné noze se snažila tu příšernou past z palce dostat dolů. Zapomněla jsem říct, že se bojím krve a vůbec každého zranění. Proto jsem tu past z prstu sundávala s odvrácenou hlavou, jak naschvál doma nikdo nebyl. A nenapadlo mě pak nic chytřejšího, než volat manželovi na stavbu, aby se okamžitě vrátil domů, že se mi stal úraz. Tehdy mě velice miloval (si aspoň myslím), tak přijel.

Když viděl, co se mi stalo, stal se z něj Bůh pomsty. Strašně mi vynadal, že ho kvůli takové pitomině odvolávám ze stavby, když mu tuhne beton a kdesi cosi. Já jsem byla uražená na nejcitlivějším místě, protože jsem byla mladá naivka, která se domnívala, že jediným manželovým blahem je starat se 24 hodin denně o to, aby jeho ženušce nic nechybělo, natož když pod srdcem nosí plod jeho lásky! No, a pak jsem to schytala ještě i od tchána, se kterým jsem byla jaksi od začátku na kordy a viděl ve mně rozmazlenou fiflenu z města, co nic nevydrží. Rázem jsem spadla z oblak dolů a uvědomila si, že nejsem filmová hrdinka, ale prostá česká manželka. Zatracená myš.

Už vlastně ani nevím, jak a jestli jsme ji polapili, ale tu bolest z rozbitého palce a rozčarování, že místo útěchy se mi dostalo studené sprchy, to nezapomenu.

Gerda


Milá Gerdo,

ty myši ale umí člověku zavařit! A ještě ztuhne beton...

Hezký den!

Přivodila vám myš úraz? Napište nám o tom na redakce@zena-in.cz!

Reklama