Hodně odvážný vlasový experiment nám popsala čtenářka, která kdysi našla zalíbení v červené. To už ji ale přešlo a splnila si svůj sen - pořídila si dredy. A vy se můžete podívat, jak jí to sluší!

Milá Miuko, dredy jsou fajn! Je bezva mít na hlavě něco trochu jiného, ne? :)


Vlasové proměny byly u mě svého času docela časté. Tedy spíš změny barev. Když pominu většinou nepovedené střihy vesnických kadeřnic někdy koncem 90. let. Ale mám pocit, že když se většina z nás koukne na nějaké staré fotky z té doby, nebude moc pyšná. No co, taková byla doba. Ale zpět k těm změnám.

Vše začalo asi tak na střední škole. Nosila jsem velmi krátké vlasy, takže s nimi toho moc na hlavě vykouzlit nešlo. A jelikož jsem se vždycky tak trochu vymykala, nechávala jsem si alespoň barvit vlasy velmi výraznými barvami. Štěstí bylo, že má spolužačka ze ZŠ nastoupila na obor kadeřnice, tak se mohlo experimentovat. Nejčastěji jsem měla totálně rudou hlavu.

Mám ovšem tmavé vlasy, takže se nejdřív musely odbarvit na blond a pak tam dát tu červenou. Výsledek stál vždy za to, zářila jsem na dálku jako semafor. Máma sice moc nadšená nebyla, ale zvykla si a táta mi vždycky říkal, ať si dělám, co chci.

Jednou jsem se vydala za kamarádkou na učňák, zas na červenou. Nakonec jsme si řekly, že by to chtělo změnu a byla z toho tedy modrá barva. Jelikož máma čekala tu obvyklou červenou, byla po mém návratu domů docela v šoku. Musím říct, že se ale modrá barva dost vymývá a po každém umytí měla má hlava všechny možné odstíny, ani já z toho nebyla moc nadšená.

Časem jsem se trochu umírnila, vrátila se zpět k „normální“ barvě a měla třeba na růžovo jen některou část vlasů. Ovšem mým snem byly dredy. A co myslíte? Ano, mám je na hlavě asi už pěkně dlouho. Bohužel je kolem nich řada mýtů, jako že se nemyjí, že míváme různé breberky a nevím co ještě. Což je samozřejmě nesmysl. Hlavu si myji normálně šamponem (je pravda, že když nechci, tak nemusím, vydrží to neumyté delší čas), spíš je problém sušení, trvá dlouho. Občas si část dredů obarvím (kombinace černé a červené barvy), jinak s nimi kromě tvoření různých účesů nejde moc experimentovat. Ale já jsem spokojená, mé okolí si na to bez problémů zvyklo, někteří mí přátelé mě vlastně znají jen dredatou, tak jednou bude pro nás všechny šok, až je sundám.

Takže já si na své vlasové proměny až na pár výjimek nemůžu stěžovat. A komu se to nelíbí, má smůlu, hlavně, že jsem spokojená já.

Pro představu posílám ukázku mé červené hlavy – omlouvám se za kvalitu fotky, je to ještě z negativu a už hóóóódně dávno.

cervena

dredy

Miuka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Nejšílenější vlasová proměna

  • Zažila jste takovou?
  • Líbila se vám?
  • Co na to okolí?
  • Šlo o domácí experiment?
  • Vynadala jste kadeřnici?
  • Probrečela jste noc do polštáře?
  • Musela jste si pořídit paruku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá super kosmetiku - parfém Lady Avebury, čerstvou novinku od Oriflame, k tomu krémový deodorant od Garnier a jako bonus třpytivé stíny Sephora:

cena

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PROMĚNA. Předem děkuju a těším se na první den strávený s vámi, milé čtenářky!

 

Reklama