Vzpomíná čtenářka s nickem Ozon. Ale tenkrát ty byl pro její rodiče moc drahý luxus. Jediný kočárek, který měla, vyrobil šikovný děda, ale rozbily jí ho sestry. Pak dlouho nic až si svůj dětský sen splnila až teď.

Už patřím k pokročilejšímu střednímu věku, a živě si pamatuji na své oblíbené hračky . Bylo nás více dětí a tak jsme si moc vymýšlet nemohly. Pod stromeček jsem jako malá dostala gumovou panenku Františka v takové malé taštičce. A když má šikovná maminka na něj ještě ušila fusáček, mé štěstí nebralo konce. Nadšená jsem byla i z nádobíčka s plechovým kuchyňským sporáčkem. Jaké jsem vymýšlela všeliké pokrmy ! Asi právě proto mě vaření teď už moc nebere .

Ale mým největším snem byl kočárek pro panenky. Jak jsem záviděla holčičkám,( ale tak moc jich zase nebylo), které si vykračovaly po sídlišti jako pávice s kočárkem a uvnitř s mrkací panenkou ! A když ještě byla „chodící „ to byla bomba !

Ale na to už finance nebyly. A tak náš zlatý dědeček, který byl všeuměl, nám holčičkám vyrobil kočárek ze dřeva a krásně jej natřel na bílo s červenými lemy a červenými kolečky. To byla krása ! Ale jen do té doby, než se mladší sestry do něj usadily a vozily se v něm po kuchyni. A bylo po kočárku. Od té doby jsme už nikdy žádný neměly .

A já si toto „trauma“ teď kompenzuji tím, že kromě drobných hraček, panenek a plyšáků jsem mezi prvními koupila svým vnučkám hádejte co? Nádherný kočárek pro panenky i s peřinkami a všemi vymoženostmi, které k dnešním kočárkům patří. Objednala jsem ho přes internet a po rozbalení a složení jsem si s ním popojížděla po bytě a kochala se jako malá .

Ozon

Milá Ozon, děkuji za moc hezký příspěvek. Co kočárku říkaly vnučky? Nebyla jste nakonec vy ta spokojenější?

Napíšete nám také něco na dnešní téma, milé ženy-in? Jaká byla vaše nejmilejší hračka? Po jaké jste nejvíc toužila? Splnil se vám váš sen? Máte doma ještě nějakou hračku z dětství schovanou?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama