přiznává se naše čtenářka s nickem Datura. A že vůbec nebylo lehké ho sehnat, je dnes už skoro neuvěřitelné. Přečtěte si její příspěvek, zavzpomínejte a podívejte se na její sbírku prstýnků

Dobrý den, prstýnky jsem za svobodna nenosila vůbec.  Na zásnuby jsme si nehráli a tak byl prvním prstenem, který jsem dostala, až ten snubní. A nebylo vůbec lehké je sehnat. Kdo si pamatuje rok 1969, dá mi za pravdu. Na matrice mi museli vystavit potvrzení, že se budu vdávat, s ním jsem šla do klenotnictví a mohla jsem si vybrat dokonce ze tří druhů. Zaplatila jsem za ně svou měsíční výplatu a mohla jsem se vdávat. Já svůj snubní nosím dodnes, manžel mi před lety ten svůj věnoval. Jako elektrikář ho v práci  nosit nesměl, doma to nemělo smysl a tak ho vyvětral jen občas na plese.  Mně z něj vyrobili prstýnek, podle vlastního návrhu a tak je v oběhu dost často.

Během let jsem si něco pořídila sama, dva prstýnky mi věnovaly dcery ke kulatinám. Mám ráda celozlaté, bez kamenů, i když ve své sbírce dva s kamenem mám, ale skoro je nenosím.

Jeden z prstýnků má docela zajímavý původ. Kdysi jsem dostala náušnice. Asi za rok jsem jednu ztratila, když jsem ráno otevírala vrata a manžel ji ještě stačil přejet autem. Našly ji sousedovic děti a vrátily mi ji. Dala jsem ji opravit, ale ztratila jsem ji znovu, tentokrát definitivně. A tak mi z té zbývající udělala dceřina kamadárka zlatnice prstýnek a na ten už si dávám větší pozor.

Mám i jednu letní extravaganci, prstýnek ze skla, ale ten nosím jen vyjímečně, aby doplnil oblečení.  Prstýnky mívám na ruce jen,  když někam jdu. Doma je nenosím . A i když jich vlastním víc, mívám na  levé ruce jen snubák a jeden jiný prsten, na pravé ruce nic. Nějak se mi nelíbí, když má žena prsten na každém prstu a ještě i na obou rukách. Ale to už je věc vkusu každé z nás.

Zdraví Datura

poklad

můj zlatý poklad  

datura

snubák

datura

prstýnek z náušnic

datura

skleněný prstýnek

Milá Daturo, vy máte pěknou sbírku

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s prstýnky vy, milé ženy-in?

  • Nosíte prstýnek, nebo prstýnky? Jaké?
  • Dostala jste prstýnek zásnubní? Nosíte ho společně se snubním?
  • Pamatujete si na ten okamžik, kdy vám ho dával, nebo navlékal na prst?
  • Máte jiný prstýnek, kterého si obzvlášť ceníte? Od koho jste ho dostala? K jaké příležitosti?
  • Vzpomenete si na nějakou prstýnkovou příhodu? Ztratila jste někdy milovaný prsten? Našel se? Dostala jste náhradní?
  • Kolik prstýnků nosíte? Střídáte je? Při jaké příležitosti je sundáváte?
  • Spíte s prstýnky na ruce, nebo je na noc odkládáte?
  • Pošlete nám fotku své „oprstýnkované“ ruky, nebo alespoň svého nejmilejšího prstýnku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás získá tuto krásnou parfémovou vodu: Little gold dress od Avon

cena

Reklama