INZERCE

Léto a koupání neodmyslitelně patří k sobě. Někteří z nás za vodou vyrážejí k moři, jiní k českým rybníkům nebo přehradám a lidé ve městech se většinou musejí spokojit s venkovními bazény. Právě na veřejných koupalištích bychom si ale měli dát pozor na snadné šíření kožních mykóz. Nejen letním strašákem jsou mykózy nehtů, pro které představují přelidněné bazény ideální prostředí.

Nejčastěji můžeme mykózu nehtů pozorovat na prstech nohou – hlavně na palci, případně na malíčku. Napadený nehet je matný, nažloutlý nebo bělavý a drolí se. Pokud se s léčbou nezačne včas, může se dokonce začít odlučovat od nehtového lůžka. Pokročilejší stadium onemocnění pak bývá bolestivé a může vyústit i v chirurgické odstranění nehtu.

Mykóza nehtů je zdravotní i estetický problém

Vlhké prostředí bazénů, kde spousta lidí chodí bosa, je jako stvořené pro šíření mykózy. A protože na léto často uklízíme uzavřené boty a vytahujeme sandály, žabky nebo pantofle, je mykóza nehtů mnohem viditelnější než na podzim nebo v zimě. I to je důvod, proč byste neměli na nic čekat a nehty léčit hned při prvních příznacích. Díky volně prodejným přípravkům antimykotickým přípravkům  Exoderil® ve formě krému nebo roztoku je možné léčbu zahájit včas.

Exoderil

Nejúčinnější prevencí vzniku mykózy je pečlivá hygiena. Při návštěvě bazénu nechoďte naboso, ale vždy jen ve vlastních pantoflích. Ačkoli se může zdát, že po odpoledni stráveném u bazénu není potřeba sprcha, opak je pravdou. Nezapomínejte ani na důkladné osušení.

Pozor na neprodyšné boty

Jednou z hlavních příčin vzniku mykózy nehtů je kromě návštěvy veřejných bazénů také nošení neprodyšné obuvi. Pokud už musíte v létě nosit uzavřené boty, snažte se dávat přednost těm koženým, které jsou prodyšnější. Boty je také dobré zevnitř ošetřit dezinfekčním sprejem, který je k dostání v lékárnách nebo v prodejnách s obuví, a často větrat.

Jestliže pozorujete na svých nohou příznaky mykózy nehtů, okamžitě začněte s léčbou. Přípravek Exoderil® obsahující účinnou látku naftifin je dostupný ve formě krému nebo roztoku, je vhodný pro dospělé i děti každého věku. Obzvlášť na léčbu mykózy nehtů je vhodný roztok, který má antimykotický, protizánětlivý a antibakteriální účinek. Postižené nehty byste měli roztokem potírat dvakrát denně. Jeho účinek se projeví rychlým ústupem příznaků zánětu, zvláště svědění. Abyste předešli návratu onemocnění, je třeba přípravek používat ještě minimálně dva týdny po vymizení příznaků nebo obtíží.

Exoderil

Více informací na http://www.sandoz.cz/naeppravky/volnprodejnlky/exoderil.shtml

Exoderil® je volně prodejný lék k vnějšímu užití s účinnou látkou naftifini hydrochloridum. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Reklama