INZERCE

Často se celé dny nezastavíme, neustále někde pobíháme a dáváme našim nohám pořádně zabrat v uzavřených neprodyšných botách. Přesto jim nevěnujeme péči, kterou si zaslouží. Večer je jen rychle osprchujeme a zapomínáme i na pořádné osušení. Není se pak čemu divit, když na sobě začneme pozorovat příznaky kožní mykózy.

Exoderil

Kůže mezi prsty na nohou je načervenalá, olupuje se a svědí. Později zbělá a začne praskat. To mohou být první příznaky kožní mykózy nohou, která postihuje až polovinu lidí. I když může po čase svědění zmizet, nenechte se ošálit. Mykóza se totiž dál šíří mezi ostatní prsty a prasklinky se zpravidla objevují i na ploskách nohou.

Prevence jako základ

Nejúčinnější prevencí mykózy nohou je nošení bavlněných ponožek a prodyšných bot. Ideální jsou samozřejmě například sandály, které dovolují chodidlům větrat, ale v chladnějším počasí nejsou špatnou volbou ani uzavřené boty z kvalitní kůže. Na vnitřek bot je dobré používat dezinfekční spreje, které jsou k dostání v lékárnách nebo v prodejnách obuvi.

Dermatofyty a kvasinky, které mykózu způsobují, se nejlépe šíří v teplém a vlhkém prostředí s větší koncentrací lidí. Pokud tedy navštěvujete veřejné bazény, sauny nebo fitness centra, dávejte si pozor, abyste co nejméně chodili bosi. Raději si s sebou přibalte vlastní pantofle. Zároveň je důležité se před odchodem opravdu důkladně osprchovat a stejnou pozornost věnovat i osušení celého těla. Náchylné jsou právě hlavně nohy mezi prsty, proto byste neměli zapomínat ani na ně.

Exoderil

Ani zbytek těla si nemůže být jistý

Kožní mykóza ale není zdaleka jen problém nohou, najít ji můžeme v podstatě na celém těle. Může se vyskytovat jak na hlavě pod vlasy, na obličeji a trupu, tak i na všech končetinách a nehtech. Ať už kožní mykózu objevíte kdekoli na těle, na nic nečekejte a začněte ji léčit například volně prodejnými přípravky Exoderil®, který můžete koupit ve formě krému nebo roztoku. Účinnou látkou v přípravku Exoderil®  je naftifin, který má  trojí účinek: antimykotický, antibakteriální a protizánětlivý.

Přípravek mohou bez starostí používat dospělí i děti každého věku. Aplikujte ho na čistou a suchou pokožku jednou denně, v případě postižení nehtů každý den dvakrát. Pro ošetření mykózy nehtů a pokožky hlavy pod vlasy je vhodný přípravek Exoderil® ve formě roztoku.  Jeho účinek se projevuje rychlým ústupem příznaků zánětu, zvláště svědění. Je ale důležité onemocnění vždy doléčit, abyste předešli jeho návratu. Přípravek proto používejte ještě minimálně další dva týdny.

Více informací na  www.sandoz.cz/naeppravky/volnprodejnlky/exoderil.shtml

Exoderil® je volně prodejný lék k vnějšímu užití s účinnou látkou naftifini hydrochloridum. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Reklama