Přichází léto a s ním i doba sandálků a chození naboso, doba, kdy více než jindy ukazujeme svoje nohy. Bohužel spolu s tím na nás také na mnoha místech číhá zvýšené riziko nepříjemného strašáka jménem mykóza nohou. Kdo toto kožní onemocnění někdy zažil na vlastní kůži, ví, že nejde vůbec o nic příjemného. Provází ho zčervenalá, loupající se kůže, svědění, pálení, někdy až bolest. Jde o infekční onemocnění, kterým trpí v České republice až čtvrtina populace! Zbavit se ho vyžaduje velkou dávku trpělivosti a dodržování předepsané délky léčby, jinak se onemocnění může stále vracet. Pokud ale patříte k zapomnětlivcům nebo prostě chcete více pohodlí, můžete sáhnout po revolučním švýcarském přípravku Lamisil 1x, který stačí aplikovat pouze 1krát. Tento přípravek tak zásadně mění dosavadní zdlouhavý a zastaralý standard několikatýdenního mazaní na jednu jedinou aplikaci. 

 

Nakazit se je tak snadné

Onemocnění způsobují kvasinky, parazitické houby a plísně, nejčastěji dermatofyty, kterým se daří v teple a vlhku. Proto jsou nohy právě ideálním místem pro jejich rozmnožování. Pokud je navíc zavřeme do neprodyšné obuvi, riziko onemocnění zvyšujeme. K nákaze dochází při kontaktu naší kůže s výtrusy houby. Olupující se kůže z nohou nemocného člověka takové výtrusy obsahuje, takže když se dostanou do kontaktu se zdravou kůží, mohou ji infikovat. Proto se nakazíme nejčastěji na veřejných koupalištích, v bazénech, společných sprchách, ve fitness studiu nebo v hotelových pokojích.

 

Jak onemocnění poznáme?

Bohužel poznat mykózu nohou není někdy jednoduché, mnoho lidí si ji zaměňuje se suchou kůží.  Polovina lidí s mykózou nohou o svém onemocnění vůbec neví a šíří ho dál.  Mykóza postihuje nejčastěji kůži mezi prsty u nohou, může se ale objevit i na jiných částech pokožky nohou. Objevuje se pak pálení, svědění, šupinkovité odlupování kůže, někdy až bolesti z popraskané kůže. V případě, že mykózu nebudete léčit včas, může se rozšířit i na nehty. V tomto případě je již třeba navštívit odborníka dermatologa, který vám pravděpodobně naordinuje tabletky.

 

Jak se mykózy zbavit?

Zbavit se mykózy dostupnými léky znamená nezbytné dodržování přesného léčebného režimu. Léčba bývá zdlouhavá a zpravidla až po dobu několika týdnů musíte několikrát denně mazat postižená místa, což mnoho pacientů nedodržuje. Mnoho lidí přestane postižená místa mazat po tom, co zmizí příznaky, v domnění, že mykózu vyléčili. V těchto případech se často onemocnění vrací a léčba se míjí účinkem.

 

 

Nová doba si vyžaduje rychlejší a jednodušší řešení

Vědci pro nás vyvinuli preparát, který je až k neuvěření. Lamisil 1x od společnosti Novartis, který je jediným podobným přípravkem na našem trhu, podstatně usnadňuje léčbu mykózy, protože se na postižené místo nanáší pouze jednou. To, že jej stačí namazat pouze jedenkrát, potvrzují jak dlouholeté klinické studie, tak i praxe. A proč je tak účinný? Díky své unikátní technologicky vyspělé aplikační formě vytvoří na pokožce neviditelný film, který zůstává na kůži a postupně do ní uvolňuje léčivou látku. Léčivá látka přetrvává v kůži po mnoho dní a usmrcuje houby, které mykózu způsobují. Novým přístupem k léčbě je také aplikace přípravku na obě nohy – léčí se tak i kůže druhé nohy, která sice zdánlivě vypadá zdravě, ale je vysoká pravděpodobnost, že je již houbami také napadena.

Tento přípravek tak zásadně mění dosavadní zdlouhavý a zastaralý standard několikatýdenní aplikace na jednu jedinou aplikaci. Tím také řeší hlavní překážku úspěšné léčby mykózy nohou – nedodržení předepsané délky léčby.

 

Správně zvolený lék bychom měli doplnit o tyto preventivní zásady:

           Je třeba zaměřit se na obuv! Noste pokud možno vzdušné otevřené boty, pokud je to možné, tak i v zaměstnání.

           Obuv během dne střídejte (rozlišujte obuv vycházkovou, pracovní, pro volný čas).

           Pokud máte uzavřené boty, volte do nich bavlněné ponožky (samozřejmě pokud je to možné, ke kostýmku a punčochám to asi nepůjde) a měňte je alespoň jednou denně.

           Zpocenou obuv nechte pořádně vyschnout.

           Udržujte nohy v suchu – v případě potřeby používejte přípravky zabraňující pocení.

           Pro návštěvy koupališť, bazénů a společných sprch ve fitness centru se vybavte gumovými žabkami.

           Během léčby desinfikujte textilie, které jsou v kontaktu s postiženou kůží – vhodný je např. roztok bílého Ajatínu. Pokud je to možné, textilie vyvařte.

           Pokud vás mykóza sužuje dlouhodobě, je nezbytná konzultace s dermatologem.

 

Lamisil 1x. 1 x namazat a dost!

 

Lamisil 1x, kožní roztok 1% - lék k jednorázovému kožnímu podání. Obsahuje terbinafin. Pečlivě čtěte příbalový leták!

 

 

 

Reklama