Čas letí a my tu máme další příspěvek. Čtenářka lalica bydlí blízko nádraží ve starém domě, kde jim měnili okna, není to tak dlouho. A teď je myje ráda... Podívejte se taky na fotky.

Občas musíte mít asi před domem rušno, že? Moc Vám děkuju za příspěvek, milá lalico, a přeju krásný den.


Milá redakce,

zdravím všechny „cídilky“ i „bojkotářky“ oken.

V dobách minulých jsem okna umývala každý měsíc, ale jak šel čas a sil i chuti ubývalo, myji je sporadicky, zejména v časech, kdy jsou na obzoru nějaké svátky.

Bydlíme blízko nádraží, v budově staré přes 100 let. My jsme jejími nájemníky něco přes 30 let a z toho 25 let byla na budově snad původní okna, stará, ztrouchnivělá se „závlačkami“ na spojení venkovní a vnitřní část. Každé mytí jsem kořenila peprnými výrazy a moc si přála, aby už brzo mé trápení s nimi skončilo.

Dočkali jsme se za čtvrtstoletí. Všemu předcházelo veliké bourání, protože například v obýváku bylo nahrazeno jedno velké okno dvěma menšími. Když vše bylo dokonáno, nemohla jsem se nabažit nejen pohledu na ně, ale také neustálého zkoušení jejich funkčnosti. Před pár lety se mi mohlo o nějakém mikro větrání jen zdát. Jediné, co mně mrzí je to, že na silné a robustní cihlové zdi „natáhli“ ještě zateplení. Určitě v tom byla nějaká finta s dotacemi. O moc efektnější by bylo dát cihlové zdi do původního stavu, tak jak tomu učinili na vlakovém nádraží v Českém Těšíně. Z okna můžeme teď už i s malou vnučkou pozorovat vláčky, ale občas i hádky, kulturní „vložky“ těch, co by neměli, ale přecházejí přes koleje. A stalo se, že nám v hledáčku uvízli i „čorkaři“, kteří nebezpečnou rychlostí odnášeli vyzískaný materiál po výluce. Dnes pěji ódy na plastová okna a myji je s láskou a písničkou na rtech....

okno

okno

kno

okno

lalica

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Mytí oken

  • Kolik máte doma oken?
  • Kdo je u vás doma myje?
  • Myjete okna sama, nebo si na mytí najímáte nějakou firmu?
  • Jak často okna myjete?
  • Čím je myjete? Máte nějaký speciální postup, starý recept, který funguje, aby na nich nebyly šmouhy?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá tematickou cenu - uklízecí prostředky Clin, kde najdete i sprej na mytí oken.

clinclinclin

Reklama