5ad9a4674a5a9obrazek.jpg
Aplikaci MyDaylight ocení všichni, kteří si chtějí navrhnout a na vlastní oči ověřit vlastní projekt rekonstrukce. Tzn., že díky aplikaci můžete názorně zjistit, jaký počet a velikost střešních oken bude pro vaši podkrovní místnost optimální a jaká atmosféra zde bude panovat v kteroukoli roční dobu.  Stačí zadat základní parametry, jako jsou rozměr podlahy, výška a sklon střechy, výška stropu, rozmístění oken, umístění nábytku, orientaci místnosti vůči světovým stranám a upřesnit materiály jednotlivých povrchů. Za zhruba deset minut dostanete k dispozici svou na míru vytvořenou simulaci místnosti. Tu lze prohlížet buď v režimu formátu 360° nebo ve virtuální realitě pomocí VR brýlí.
5ad9a49727b33obrazek.jpg

Výkonné herní technologie a velký výpočetní výkon

Všechny simulace MyDaylight jsou postaveny na platformě Unity, což je herní engine, který je běžně využíván v nejmodernějších počítačových hrách. MyDaylight je první mobilní aplikace na světě, která kombinuje tento herní engine s výkonnou technologií pro práci s denním světlem. Rozsah výpočtů potřebných pro reálnou simulaci denního světla v aplikaci daleko překonává možnosti nejvýkonnějších chytrých telefonů. Jakmile proto do aplikace zadáte všechny parametry a proměnné, jsou odeslány na vzdálené servery Microsoft Azure, kde jsou zpracovány. V závislosti na rozsahu proměnných a komplexnosti scény trvá finální výpočet cca 5–15 minut, poté se výsledná simulace odešle zpátky do telefonu.

Krok za krokem k novému zdravému podkroví

Nainstalujte si aplikaci MyDaylight do svého chytrého telefonu. Získáte ji buď v Google Play nebo App Store po zadání jména aplikace do vyhledávání. Po spuštění MyDaylight začněte svůj projekt stiskem červeného „plus“ a pokračujte stiskem stejnobarevné šipky. V prvním kroku vyberte tvar a rozměry místnost.
5ad9a4e51f4b1obrazek.jpg

Následně zvolte typ střechy, která se nachází nad danou místností, a její sklon. Tip: malý posuvník přidá do návrhu strop, u kterého následně určíte, jaké výšky dosahuje. Následně se můžete rozhodnout, zda budete chtít ručně přidat okna, upřesnit povrch stěn a podlahy, nebo si necháte tyto části vygenerovat automaticky. I když tento krok přeskočíte a necháte si trochu pomoct, můžete všechny úpravy dodatečně provést i na konci.
5ad9a4f48e0b0obrazek.jpg

Pokud vyberete vytvořit tyto části automaticky, můžete jen rozhodnout, jakým nábytkem pokoj doplníte a v následující volbě vyberte roční období a denní dobu, kterou chcete do vaší simulace promítnout. Po jednoduché registraci je vytvořen model místnosti, ale zatím bez jakékoli simulace světla. Ta se v tento okamžik stále vypočítává na vzdálených serverech. Do telefonu dorazí za asi 10 minut. Natolik je výpočet simulace pro virtuální realitu náročný.
5ad9a4bfa97dbobrazek.jpg

Pokud byste chtěli doplnit a více přizpůsobit danou místnost, můžete to udělat právě teď. Upravte okna, zadejte orientaci místnosti vůči světovým stranám i poloze na Zemi a upřesněte v interiéru barvy a povrchy.
5ad9a4cd8befbobrazek.jpg

5ad9a50b9b597obrazek.jpg
Výslednou simulaci si můžete prohlížet na telefonu ve formátu 360°, nebo pokud máte brýle pro virtuální realitu, tak pomocí nich. Díky nim zažijete pocit, jako byste skutečně stáli v dané místnosti.
MyDalight nabízí jedinečnou příležitost experimentovat s různými variantami rekonstrukce. Můžete vytvořit tolik simulací, kolik potřebujete. Jediným omezením je váš čas a představivost.
5ad9a52269b39obrazek.jpg

Aplikace MyDaylight je bezplatná a k dispozici ke stažení z App Store a Google Play