whirlpoolMyčka nádobí je dnes nedílnou součástí mnoha domácností. Pořizovací náklady snadno vykompenzuje úspora vody, energie a času. Navíc ani malá kuchyně už není důvodem, proč si tohoto pomocníka odepřít. Vestavné i volně stojící myčky nádobí zmenšily své rozměry, zvětšily svůj objem a nezaleknou se ani více souprav nádobí.

Úzké myčky nádobí jsou nabízeny v šírce 45 cm oproti bežnějšímu rozměru 60 cm. Jejich obliba roste u majitelů menších bytů, kteří díky myčce nechtějí přijít o místo ve skříňkách, ale zároveň si nepřejí ztrácet čas mytím nádobí v ruce. Nespornou výhodou použití myček je jejich ekonomický whirlpoolprovoz. Studie uvádějí, že úspora vody oproti mytí v ruce je až pětinásobná, elektrické energie spotřebují asi polovinu, o času ani nemluvě. Doporučené maloobchodní ceny myček nádobí se přitom pohybují okolo 12 000 Kč.

Úzké myčky bývaly kritizovány za menší kapacitu, ale dnešní spotřebiče jsou vyráběny tak, aby pojmuly až deset souprav nádobí. Není tak důvod bát se, že by se do myčky nevešlo běžně používané nádobí či hrnce.

Vestavné i volně stojící myčky jsou vybaveny řadou inteligentních funkcí. Například novinka Whirlpool ADP 750 je vybavena přehledným LCD displejem, bezpečnostním systémem Aquastop zabraňujícím úniku vody z přívodní whirlpoolhadice či funkcí Multitablet umožňující nastavení použitého čistícího prostředku, což zaručí jeho dokonalé působení.

Vestavné myčky se liší v provedení panelu. V nabídce je plně integrovaný spotřebič, který je ovládám zevnitř, například novinka Whirlpool ADG 175. Dále se nabízejí spotřebiče, které mají vnější panel, a majitel je může ovládat zvenku. Takový panel má novinka Whirlpool ADG 555.

Reklama