dish

Mám obojí, takže můžu porovnávat. Luxus pořídit si myčku jsem si dopřála paradoxně po povodních.

Domácnosti, které přišly o veškeré zařízení, mohly využít výhodných slev. A tak jsme do „soupravy“ spotřebičů jako je sporák, lednice a pračka přibrali ještě myčku.

Zpočátku jsem si pochopitelně lebedila. Myčka má totiž, kromě výhody, že sama myje, leští a suší nádobí, další přednosti. Šetří vodu, jen si vzpomeňte, kolik litrů vám proteče dřezem, když třeba průběžně omýváte! A co je určitě nezanedbatelné, pomáhá udržovat v kuchyni pořádek, protože veškeré použité nádobí do ní pěkně schováte.

Problém nastane, když nemáte dostatek špinavého nádobí a čekáte, než se myčka naplní, aby myla efektivně. To vám pak pěkně zaschne, nedej bože zasmrádne, a musíte použít „drastičtější“ program, aby bylo nádobí bez poskvrnky.

To je teď náš případ.

O víkendu zůstává dcera sama doma a není v jejích silách myčku naplnit. Ale bohužel ani umýt nádobí ve dřezu. Takže když před odjezdem umyju nádobí v myčce, můžu si být téměř jistá, že ho tam při příjezdu zase najdu. Protože nějak nejsou ruce, které by ho vyndaly a uklidily. A k tomu hromadu neumytého nádobí v dřezu a po lince, protože je myčka obsazená.

Ale to je můj výchovný problém, řeknete si právem, a neřeší odpověď na otázku, zda je lepší myčka, nebo dřez.

Tak tedy: Pokud máte početnou rodinu a denně vaříte, určitě myčku užijete!

Já už jsem si na ni také zvykla, ale až se mi tahle velkokapacitní porouchá, možná se vrátím k ručnímu mytí.

Nebo že bych si pořídila pidi myčku?   

Jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Máte myčku, nebo myjete nádobí ručně? Co je podle vás lepší? Obhajte si každá to svoje.

Reklama