„Dámská jízda? To musí být samé ´kokokoko´…“
„To si vážně myslíš?“ zeptala jsem se svého přítele.
„Ne, to bych si nedovolil,“ odvětil se smíchem.
Raději jsem naši debatu ukončila. On totiž nemá ani ponětí o tom, jaké mohou být dámské jízdy. Zato já si okamžitě vzpomenu na tu před nedávnem. Byl to vážně babinec.

Jdu jen na kafe!

Sešlo se nás celkem sedm v domečku jedné z nás. Nakoupily jsem bohaté zásoby jídla, pití a hned začaly s přípravami. Jedna začala krájet zeleninu na salát, druhá krabí maso na pomazánku, třetí každému dolévala víno, aby "netrpěl" žízní.

Jedly jsme, povídaly si a popíjely až do brzkých ranních hodin. Chlap by se možná divil tomu, že se zdržujeme přípravou dobrot. Vždyť přece zajít do hospody na jedno pivko by bylo mnohem rychlejší. Ale co on o tom ví... Ale občas dokáží být i dámské jízdy plné alkoholu někde v hospodě či restauraci.

Stačí, když se občas sejdeme s holkama „jen na kafe“. To jsem si tak jednou řekla „jen na kafe“. Nakonec jsme to s bývalými spolužačkami ze školy trochu více rozjely a káva byla jen začátek. Chtěla jsem být doma nejpozději v jedenáct hodin a ve dvanáct jsem se přistihla, jak mířím s kamarádkami na diskotéku. Smály jsme se celou cestu a bylo nám vážně fajn. Ve tři hodiny ráno už mi sice nebylo tak fajn, ale nemělo to chybu.

Směji se, dovádím i pláči

Nikdo však neříká, že zábava nemůže být i jen ve dvou. Někdy je vážně super, když se sejdete jen dvě a povídáte si. Svěřujete se s problémy – s těmi, o kterých byste možná nikdy s nikým nemluvila nebo byste se je i bála vyslovit nahlas. Jste schopná se před kamarádkou i rozplakat a nepřipadáte si vůbec v rozpacích.

Již několikrát jsem se osobně přesvědčila, že dobré kamarádky vydrží. Nemusíte je vidět třeba celý měsíc, ale ve chvíli, kdy se sejdete, stačí jen pár minut, abyste se naladily na stejnou vlnu. A je vám spolu dobře. Viď, Katko, Petro, Hanko, Dančo, Olí, mami…

P.S. Omlouvám se za osobní vsuvku. Možná i vy jste si právě vzpomněla na svoji kamarádku a společnou dámskou jízdu, tak mi napište:

Dnešní téma
Dámská jízda
Co se vám vybaví, když se řekne „dámská jízda“?
Na kterou nikdy nezapomenete?
A proč?
Jak probíhala?

Stal se někdy z dámské jízdy horor?
Udělala jste ostudu?
Chtěla jste zůstat jen chvíli a vracela jste se domů se svítáním?
A manžel se zlobil?
Nemluvil s vámi?

Jak se s kamarádkou bavíte?
Jdete do restaurace a tancovat?
Povídáte si doma?

Co pijete a co si uvaříte?

Vyrazíte společně na výlet?
Chodíte pravidelně cvičit?

V čem vám kamarádka nejvíc pomáhá?
O čem spolu nejčastěji mluvíte?

Dámská jízda začíná právě dnes na Ženě-in,
napište nám o té své, pošlete fotografie:
redakce@zena-in.cz  

Reklama