nevesta

Bílá má nepříjemnou vlastnost, že rozšiřuje. Proto se jí ženy, které nemají míry modelek, většinou vyhýbají. Ale jak to udělat se svatebními šaty? Není škoda vzdát se bílé, která je pro nevěsty tak typická? Nemusíte hledat mezi jinými barvami, ukážeme vám pár dobrých příkladů, jak v bílé vypadat skvěle.

Květen prý není pro vdavky zrovna nejlepším měsícem, ale pro výběr šatů na letní svatbu bude určitě ideální. Pokud patříte mezi ty šťastné a chtěla byste se vdávat v bílé, mám pro vás inspiraci. Že se bojíte bílé, protože přidává kila? Chápu, a právě proto jsem dnes vybrala svatební modely určené „plnoštíhlým“.  Předesílám, že nejde o ženy obézní, ale ani o „hubeňourky“. Jde o ženy tak akorát, které by byla škoda svírat v korzetech, protože to jde i jinak a mnohem elegantněji.

Co třeba takhle?

Dvoudílné šaty - zavinovací kabátek s úzkou sukní je velmi decentní variantou pro nevěsty, kterým už není dvacet.

dvoudilne

Kostým bude slušet vysokým ženám, které nemají zrovna vosí pas. Široké klopy s otevřeným výstřihem a štrasovými aplikacemi připoutají pozornost k horní polovině těla, úzká sukně zase ukáže na jejich přednosti. Štíhlé boky a dlouhé nohy.

Kalhotový kostým patrně zvolí ženy, které chtějí něco výjimečného, mají odvahu a umí se prosadit.

kalhoty

Kalhoty se hodí spíš pro civilnější svatbu, ale to neznamená, že by byly méně elegantní než šaty. Nevěsta určitě ocení i praktičnost kostýmu a to, že ho užije i po svatbě. Takový model bude slušet ženám se souměrnou postavou a nepříliš silnými stehny.

Kombinované materiály hlavně kontrast mezi krajkou a hladkou látkou vypadají vždycky dobře a zajímavě.

kombinace

Krajka je strukturální materiál, který má „vyhlazovací“ efekt. Důležitý je jednoduchý střih, aby celek nepůsobil přeplácaně. Ideální je, když si nevěsta pod takové šaty obleče stahovací prádlo. Samozřejmě v barvě těla.

Asymetrické řasení.

asymetrie

Lehce přiléhavé šaty mají střihový „fígl“, který zaručeně funguje, když chcete vypadat vyšší a štíhlejší. Řasený detail a prodloužený šikmo střižený díl připoutají pozornost k vertikále a vytvarují postavu. Podmínkou je, aby šaty tělo neobepínaly, ale jen lehce kopírovaly postavu.  

Dvouvrstvé šaty s aplikací

aplikace

Tyto šaty vypadají opravdu luxusně, i když jsou vlastně velmi jednoduché. Lehounce kopírují postavu a hlavní pozornost je věnována krásné květinové aplikaci, která je rafinovaně umístěna po stranách těla. Odhalené paže navíc protáhnou postavu.

Jak se vám líbí tyto svatební modely? Vybrala byste si? Který je podle vás nejhezčí a proč? Napište nám svůj názor do diskuze.

Foto: Facebook Marina Rinaldi

Čtěte také:

Reklama