Vyslechl jsem náhodně hovor několika adolescentů ve vlaku. A hlavou mi letěly myšlenky, že jsem vlastně také takové problémy řešil. Nejvíc mě pobavily úvahy nad mačkáním pupínků.

Ten rozhovor nešel přeslechnout, i když jsem se opravdu snažil. Do vlaku přistoupila skupinka tří mládežníků, věkově někde na pomezí dospělosti. Pokračovali v hlučném a širokou gestikulací okořeněném dialogu, který evidentně nakousli už na peronu.

„Ženský maj snad pípínkovou mánii!“ završil debatu jeden z nich, když si druhý ztěžoval na svou přítelkyni, která mu neustále chce vymačkávat akné. To jsem málem vybuchl smíchy, protože jsem si vzpomněl na obdobný rozhovor, který jsem v jejich věku vedl se spolužákem Romanem.

ilustrační foto

Roman měl děvče, které nejen že vášnivě rádo vyďoubávalo jeho pupínky, ale navíc se jí nepozdávalo Romanovo srůstající obočí. Pro Romana to tenkrát bylo neskousnutelné: „Sednem si na postel, je nám hezky, a ona najednou vytáhne pinzetu nebo se celá rozzáří, vrhne se mi na krk a ptá se, jestli může, že už je zralej!“ Roman jí samozřejmě pravidelně odpovídal, že ne, ale nefungovalo to. Stejně tak jí naznačoval, že je mu trhání obočí dost nepříjemné, ale slečna ho chtěla mít jako ze žurnálu.

Jak to dopadlo s Romanem? Přetrpěl to a dnes mají se slečnou už druhého caparta. Když jsem se ho ale schválně po mé cestě vlakem přes Facebook zeptal, jestli Ivču přešlo to mačkání pupínků a trhání obočí, odpověděl, že ne.

Pohroužen do úvah jsem si uvědomil, že asi 50 procent mých vlastních známostí (fuj, to je ale divně řečeno, jenže bych byl v zájmu zachování soukromí nerad konkrétní) mělo také pupínkovou obsesi. A tak si říkám, co na tom ty ženské mají?

Jednou mi to jedna dívka vysvětlovala, jak je ohromně zajímavé pozorovat, jestli pupínek lupne, nebo jestli z něj vyleze červík. To, že u toho chlap trpí jako zvíře, je tak nějak podružné...

Docela by mě zajímalo, jestli se moje 50procentní zkušenost potvrdí v následující anketě. Za muže doufám, že nikoli. Přesto se i bojím, aby to nedopadlo ještě hůř. Každopádně, buďte při hlasování upřímné, ostatně je to anonymní.

Pokud patříte mezi ty, které mačkají, a nestydíte se, dovedete mi v diskuzi vysvětlit, co na tom mačkání vlastně máte?

Kam dál?

Reklama