Naprostá většina žen touží po krásných prsou, jejich zdraví je ale občas odsunuto kamsi do pozadí. To, že jejich krása je pomíjivá, si trpce uvědomujeme, ale to, že stejně tak není samozřejmé jejich zdraví, si raději nepřipouštíme. Na druhou stranu  - co dělat pro zdravá prsa většina z nás ví, poučena radami gynekologů, ale co pro krásu? Moje vlastní zkušenost říká: nezapomínat na dobré rady našich prababiček! Omývání prsou velmi chladnou vodou skutečně pomáhá. Kůže se prokrví a po ledové sprše se krásně vypne.

Navíc vystřídání teplé vody po osprchování studenou je prospěšné nejen pro naši pokožku, ale pro celý organizmus. Po takové sprše je dobré namazat ňadra zpevňujícím krémem na poprsí, kterých je na trhu široká nabídka. Pro krásný dekolt je možné jednou za týden až 14 dní použít peeling, ne však častěji.

 

Já si díky těmto několika trikům můžu dovolit nosit trička, halenky či letní topy bez podprsenky, ačkoli mám velikost 80F. Zvláště v počasí, jaké panuje poslední měsíc je chození nahoře „na ostro“ příjemné.

Neodpustím si ještě pár cviků pro zpevnění prsou: Spojte ruce tak, že se chytnete oběma rukama za zápěstí ve výši očí a táhněte od sebe. Vydržte 10 - 15s, pak je posuňte níž – ve výši hrudníku výdrž zopakujte a ještě jednou totéž v úrovni pasu. Při druhém cviku spojte ruce dlaněmi k sobě v úrovni hrudníku a tlačte proti sobě. Pokuste se to udělat několikrát během dne – při čtení, při poradě, v tramvaji… Cvik je to nenápadný, nenáročný, ale účinný.
 
Moje ňadra jsou rozhodně moje věc, ačkoli názor mužů mě samozřejmě taky zajímá. Velice pravděpodobně bych kvůli žádnému muži nešla na plastiku prsou, pokud už, tak jedině kvůli sobě a zatím to rozhodně nemám v plánu. Navíc – mužům i mně samotné se má prsa líbí, nemám tedy žádný důvod.

Prsa mi začala růst asi v jedenácti letech, tedy poměrně brzy. Měla jsem vždy největší prsa ve třídě, ale narozdíl od podobně „obdařených“ kamarádek, nikdy se mi kvůli nim nikdo neposmíval ani si ze mě nedělal legraci. Myslím, že to souvisí s tím, jak ta či ona dívka svoje rostoucí ňadra bere – pokud jako samozřejmost, bere tento fakt stejně i její okolí. 
První podprsenku jsem měla přibližně ve 12ti letech, ačkoli to bylo spíš bavlněné cosi, které si spíš na podprsenku hrálo. Největší velikost tohoto nezbytného kousku dámského šatníku, kterou jsem kdy oblékala byla 85G. V té době jsem nakupovala podprsenky v Anglii, u nás nebyl dostatečný výběr. Dnes je situace jiná, mám velikost 80F a s výběrem problém zpravidla nemám. Samozřejmě nemůžu jít do obchodu s myšlenkou, ze seženu push-upku s ozdobným šněrováním vepředu a v barvě a střihu přesně podle mých představ. Pokud není ve Vašem městě obchod s dostatečným výběrem, neváhejte vybírat s on-line nabídky na Internetu. Pokud Vám vybraný kousek nebude sedět, není problém jej vrátit.

Pár dobrých rad na závěr: noste pevnou podprsenku v době menstruace, kdy mohou být prsa vlivem hormonálních změn napnutá a bolestivá. Pomůžete tak zamezit jejich ochabnutí. Dámy s plnějšími ňadry – nenoste roláky, volány, stojáčky ani výstřihy ke krku. Naopak – výstřihy do V, překládané či zavinovací topy, zavazování za krk, lehké řasení – to vše nám sluší. Nestyďte se za své vnady a nechte muže pokochat se pohledem na váš dekolt, odmění se vám pozorností a úsměvy, které vám vylepší den!

Renfri


Děkujeme za skvělý příspěvek a užitečné rady! Doufám, že to všem dámám s "nadměrným" poprsím pomůže.

Co si o tom myslíte, ženy-in? Zkoušely jste někdy nějaké cvičení? Zpevňující gely? Nebo něco jiného?

Podělte se snámi!

redakce@zena-in.cz

Reklama