Muži - zkoumané, ale dosud neprozkoumané téma.
Jsou věci, které v nich jsou hluboko zakořeněny. A naděje na změnu je pramalá.

Tady je pár milých i méně milých nedostatků, se kterými se u mužů setkáváme.

Hypochondr
Každý muž je hypochondr. Jde na něj rýma a už umírá. Když má teplotu, začne si připravovat černý oblek do rakve a sepisovat závěť. Musíte o něj v ten čas mateřsky pečovat, držet ho za ručičku. Vařit bylinkový čaj. Někdy vám tím může lézt na nervy, ale dívejte se na to pozitivně. Jeho stonání je důkazem velké důvěry ve vás. Odhaluje před vámi své slabé stránky.

Mlčenlivec
Ráno vstanete, připravíte mu snídani, aby měl krásný start do nového dne. Chcete si s ním povídat, a on jen popadne noviny a mezi sousty a popadanými drobky, které pak můžete uklidit, utrousí jen "ano", "ne" nebo "snad". Nekritizujte ho, ale řekněte mu, že byste byla ráda, kdyby s vámi mluvil.

Kumpán
Dokáže prosedět se svými přáteli u piva a kulečníku v hospodě doslova hodiny. Nechte mu jeho volný prostor. Je přece hezké, když má nějaké zájmy a kamarády. Měl by totéž ovšem dopřát i vám. Pakliže je však jeho představou být s kamarády každý večer, upozorněte ho na to, že by vás časem nemusel najít doma.

Pozorovatel
Otáčí se po ženách v minisukních? Berte to s humorem. Věnuje-li ovšem kolemjdoucím ženám větší pozornost než vám, bez jakýchkoliv okolků mu řekněte, že vás to zraňuje. Snad se zamyslí...

Marnivec
Z koupelny se ozve výkřik: "Bože ne, co se mi to tam udělalo!" a jeho nálada se rovná náladě při konci světa. Mačká, mačká, až si z docela nenápadného vřídku na tváři vytvoří velký zarudlý flek. "Takhle přece nemůžu vyjít ven na ulici," hořekuje a chytá si hlavu do dlaní. Muži dokážou být neuvěřitelně marniví, ale není to vlastně nic zlého. Je lepší, když má zájem o svůj vzhled, než kdyby se ve vytahaných teplácích a pokecaném tričku válel na gauči.

Ješita
Oni tomu říkají "jít s pískem". Že by si k tomu sedli, je vyloučené, protože pouze vyřízení této záležitosti vestoje je pro ně důkazem jejich vlastní mužnosti. Co na tom, že díky odklopenému klozetovému sedátku občas usednete na porcelán. Nechte ho ale někdy vydrhnout toaletu a uvidíte, že i on se časem posadí.

Automobilista
Neděle je dnem automobilovým. Drhne v garáži své milované autíčko, dokud není absolutně čisté. Každé zrníčko prachu je nemilosrdně zničeno. Pak nastartuje, a zatímco vy doma ohříváte oběd, on odjíždí pochlubit se svým autem kamarádům. Hezká aktivita. Snad ji jednou přenese i na domácnost.

Šťoural
"Cože? No to snad nemyslíš vážně?! To už zase koukáš na tu hrůzu? Co na tom vidíš, prosím tě?" chytá se za hlavu, když na obrazovce bliká váš oblíbený televizní seriál. A přepne na fotbal. "Vidíš? Tady je jasný, o co jde!" Že ten váš je jiný? Že se s vámi občas na seriál podívá? Pak mu udělejte radost a také vy se s ním podívejte na fotbalový zápas.

Zapomnětlivec
Nevyčítejte mu, že zapomene na výročí svatby nebo narozeniny. Jeho mozek je naprogramován spíš na výsledky fotbalových zápasů. Berte to, jak to je, protože tohle se vám nikdy nepodaří změnit. Zapomnětlivost zde není míněna zle a už rozhodně není důkazem toho, že byste mu nestála za to, aby si na něco takového vzpomněl. Vzpomínejte s ním na společné zážitky. Tím procvičíte jeho myšlenkové schopnosti.

Hltoun
Vaši rodiče přišli na večeři, a váš poklad se cpe slastně bramborovým salátem, jeho oblíbeným jídlem, jako by předtím tři týdny nejedl. Nebo jako byste ho násilím nutila držet dietu. Upozorněte ho hned na jeho podivuhodné chování při jídle. Přirozeně teprve poté, co vaši rodiče odešli, jinak se urazí, že ho před nimi ponižujete. Vy si pamatujte, že pokud nechcete být příště v rozpacích, nesmíte podávat jeho oblíbené jídlo.

Milovník pořádku v uvozovkách
Jdete si do lednice pro sýr, a krabička je prázdná. Ohříval si oběd, a vy teď můžete umýt sporák. Podle svršků poznáte, kudy šel, když se svlékal. Většina mužů nemá smysl pro pořádek. Pokud to chcete změnit, studujte genetiku.

Odvalovač
Zazvoní telefon a váš miláček na vás zahlaholí: "Vezmi to, zlato, ty to vyřídíš líp." Ať už se jedná o dohodnuté setkání s tchyní, obstarání dárků pro sourozence či známé, nebo o vyřízení nějaké nepříjemné záležitosti na úřadech, tedy když má jen nepatrný pocit, že by se některá záležitost mohla stát zatěžující, zná jen jednu jedinou devizu: rychle se odvalit!!! To mu přirozeně neobyčejně ušetří duševní sílu. A umožní mu to uchovat si energii pro něco smysluplnějšího, např. na utření nádobí či vysávání. Proto kdykoliv před vámi bude stát řešení nějakého problému, pečlivě si rozdělte jednotlivé kroky, aby něco vybylo i na něj. V takových případech je nejlepším a nejúčinnějším zaklínadlem chvála. Lichoťte jeho schopnostem a dovednostem. Když mu řeknete: "Vyber, prosím tě, dárek pro sestru. Ty máš vždycky tak úžasné nápady!", tak dosáhnete svého.