Hezké pondělní ráno všem Ženám – in!

 

Nezlobte se, prosím, že budu psát na dnešní téma odlehčenou formou, ale hned po ránu, při čtení tématu dne, mě to přímo trefilo do očí. Naše domácnost včera zažila „mužskou interrupci“.

 

Můj manžel je skvělý člověk, hodně si váží všeho, čeho společně dosáhneme. A tak, když jsme před cca 3 roky přijali bazarové auto do „ domácího inventáře“, nemohlo být spokojenějšího člověka na zemi. Náš domácí mazel byl dlouhý kombík, pravda, dobře sloužil, když jsme potřebovali dovézt stavební materiál nebo naložit k velkému nákupu i kočárek. Ovšem poslední dobou se zněj stal žrout peněz, přece jenom už to bylo starší auto a potřebovalo tu a tam nějakou tu opravu. Napadlo mě, že bychom auto mohli prodat. …..

 

Jaaaaaaauvajs, tááákhle jsem si narazila. Manžel byl zásadně proti, prý „auto dobře slouží, co bych chtěla, zbláznila jsem se, teď ještě ne, až za rok, ať dodám ty statisíce, že mi pak koupí auto nové, abych pořád neotravovala…..“. Kdo něco podobného zažil, ví o čem právě píšu J) Je to opravdu nadsázka, ale jako kdybych mu sahala na to nejdražší, co v našem domě máme. Auto  s velkým A bylo manželovo třetí dítě. Pečlivě o něj pečoval a hýčkal si ho.

 

Včera odpoledne ovšem přišel zvrat. Zjistili jsme, že se nám začalo kazit nějaké důležité hejblátko v motoru, které by potřebovalo opravu jako hrom, asi za 20 tisíc korun. Šla jsem do mdlob a řekla osudnou větu: „tak tohle teda ne, jdeme ho prodat“.  A fakt. Když se spolu ti dva v bazaru loučili, muž skoro plakal a já při pohledu na ně taky.

 

Náš příběh si ovšem zaslouží dobrý konec. Po šesti hodinách agónie s prodejem a následnou koupí nám v garáži stojí další auto, je to stejná tovární značka, má stejnou barvu jako jeho předchůdce ale hlavně je podstatně mladší. Držte mi palce, ať dobře slouží a my nemusíme tenhle kolotoč absolvovat aspoň další dva roky.

 

Pa GobiMilá Gobi,

i keď je dnešná téma vážna, páči sa mi Váš odľahčený štýl. Priznám sa, že s termínom "mužská interrupce" som sa vďaka Vám stetla dnes po prvýkrát :-)

Krásny deň :-)

 

 

Reklama